Pożegnanie z wystawą Teatr w Nowej Hucie

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa 30 marca zaprasza na finisaż wystawy Teatr w Nowej Hucie oraz towarzyszące mu wydarzenia.

William Szekspir „Burza”, reż. Krystyna Skuszanka, scen. Józef Szajna, 20 III 1959, fot. Adam Drozdowski (źródło: mat. prasowe)

William Szekspir „Burza”, reż. Krystyna Skuszanka, scen. Józef Szajna, 20 III 1959, fot. Adam Drozdowski (źródło: mat. prasowe)

Straszna historia w środku baśni

Warsztaty kreowania opowieści dla dzieci w wieku od 7 do 10 lat (limit: 20 osób)
Godz. 11.00–12.15, wstęp: 6 zł, dorośli nie płacą

Straszna historia w środku baśni. Księżniczka Turandot i książę Kalaf doświadczyli wielu przygód, zanim pomyślnie zakończyła się historia ich miłości. Co działo się wcześniej? Co działo się później? Jak możemy kształtować historię?

Oprowadzenie kuratorskie po wystawie dla dorosłych, godz. 12.30–13.00

Co mówi obraz, gdy ożyją postaci?

Warsztaty dla wszystkich, którzy mają ochotę na udział w improwizacji
Godz. 13.15–14.45

Improwizacja będzie powiązana z obiektami i przestrzeniami teatru Krystyny Skuszanki, Jerzego Krasowskiego i Józefa Szajny, zaaranżowanymi w przestrzeni wystawy. Przestrzeń zbudowaną w scenografii przez Józefa Szajnę jest przede wszystkim obrazowa. Została zachowana w obiektach i fotografiach, imitacjach przestrzeni scenicznych sal wystawy. W trakcie trwania warsztatów aktor wykona fragment monologu, który będzie niespodzianką związaną z obiektem z wystawy i konkretnym przedstawieniem teatralnym, z którego ten obiekt pochodzi.

Prowadzenie animacji: reż. Inka Dowlasz
Aktor: Michał Siudek

Teatr w Nowej Hucie – finisaż
30 marca 2014 roku
Kamienica Hipolitów w Krakowie

Dodaj komentarz