• 2014-03-29

Marek Waśkiel prosto ze wschodniej Polski

Do 30 kwietnia w Galerii Fotografii DeKa w Rybniku odbędzie się wystawa fotografii Marka Waśkiela pt. Na wschodzie bez zmian.

Fot. Marek Waśkiel, „Na wschodzie bez zmian” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Fot. Marek Waśkiel, „Na wschodzie bez zmian” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Marek Waśkiel od lat fotografuje wschodnie nadgraniczne fragmenty Polski. Od Suwalszczyzny i Podlasie na północy po Roztocze i Bieszczady na Południu. Koncentruje się głównie na rejestrowaniu naturalnego krajobrazu tych okolic oraz przemijającego piękna wiatraków, wiejskich chałup czy zapomnianych cmentarzyków. Jednak zdjęcia, które powstają podczas wielu podróży i wędrówek nacechowane są dużo ilością ciepłego koloru i płynącego z niego radości. Nie ma w nich smutku, ponieważ autor koncentruje się na pięknie rejestrowanych chwil.

Marek Waśkiel – fotografik i dziennikarz, podróżnik pracujący magazynów, tygodników i dzienników. Autor albumów fotograficznych, przewodników turystycznych, miłośnik dawnych Kresów Rzeczypospolitej. Był fotoedytorem w miesięczniku PODRÓŻE i zastępcą red. naczelnego miesięcznika Poznaj Świat. Obecnie jest red. naczelnym e-magazynu o fotografowaniu i podróżach.

W tym samym czasie Marek Waśkiel także będzie prezentował swoje fotografie w Galerii Drugiego Planu w Rybniku w ramach wystawy pt. Dziki Zachód – parki narodowe USA.

Marek Waśkiel, Na wschodzie bez zmian
Wystawa potrwa do 30 kwietnia
Galeria Fotografii DeKa w Rybniku

Dodaj komentarz