• 2014-03-29

Katarzyna Groniec: Wiszące Ogrody w Sinfonia Baltica

7 kwietnia o godzinie 19.00 w Filharmonii Sinfonia Baltica w Słupsku odbędzie się koncert Katarzyny Groniec prezentujący jej najnowszy program Wiszące Ogrody.

Katarzyna Groniec (źródło: materiały prasowe organizatora)

Katarzyna Groniec (źródło: materiały prasowe organizatora)

Koncert będzie swoistym podsumowaniem kilkunastu ostatnich lat działalności artystki. Groniec ponownie sięgnęła po utwory Paolo Conte, Jacques’a Brela, Bertolta Brechta, Kurta Weilla, Nicka Cave’a, Elvisa Costello, Leonarda Cohena i innych twórców, przedstawiając je w nowych aranżacjach i interpretacji. Jeszcze w marcu ma się ukazać płyta z tym programem. Dodatkowym atutem koncertu jest zespół znakomitych muzyków, który akompaniuje artystce.

Cztery dni później, w Sinfonia Baltica będzie można wysłuchać także recitalu fortepianowego Kuby Stankiewicza – Kilar.

Kuba Stankiewicz – od wielu lat zajmuje niepodważalną pozycję wśród najlepszych polskich pianistów jazzowych. Wyróżnia się indywidualnym podejściem do kompozycji, wrażliwością na barwę dźwięku, wyczuciem dynamiki i przestrzeni. Miłośnikom muzyki improwizowanej Kuba Stankiewicz jest doskonale znany jako lider zespołów jazzowych. Tym razem pianista przedstawi własne interpretacje słynnych tematów filmowych Wojciecha Kilara w wersji na fortepian solo.

Kuba Stankiewicz (źródło: materiały prasowe organizatora)

Kuba Stankiewicz (źródło: materiały prasowe organizatora)

Katarzyna Groniec, Wiszące ogrody
7 kwietnia 2014 roku, godz.19.00
Filharmonia  Sinfonia Baltica
Słupsk

Kuba Stankiewicz, Kilar
11 kwietnia 2014 roku, godz.19.00
Filharmonia Sinfonia Baltica
Słupsk

Dodaj komentarz