• 2014-03-28

7. Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego Off Plus Camera

Od 2 do 11 maja potrwa 7. edycja festiwalu Off Plus Camera, z towarzyszącą imprezą Camera Pro Industry.

Off Plus Camera, plakat (źródło: materiały prasowe)

Off Plus Camera, plakat (źródło: materiały prasowe)

Podczas 10 festiwalowych dni widzowie zobaczą ponad 100 wyselekcjonowanych tytułów. Jedną z najmocniej wciągających sekcji Off Plus Camera są Odkrycia – hity z festiwalowego uniwersum, nagradzane i cenione na całym świecie.

W programie 7. edycji znalazła się historia miłosna Ain’t Them Bodies Saints ze zbrodnią w tle. Miejsce legendarnych Bonnie i Clyde’a zajęli Ruth (Rooney Mara, nominowana do Oscara za film Dziewczyna z tatuażem) i Bob (Casey Affleck). Całość wyreżyserował David Lowery, również świetny montażysta, współtwórca m.in. Upstream Color, pokazywanego w Konkursie Głównym podczas 6. OPC.

Wielbicieli twórczości bitników ucieszy polska premiera Big Sur. Adaptacji powieści Jacka Kerouaca podjął się Michael Polish (gość 2. edycji Off Plus Camera). W roli ikony beat generation wystąpi Jean-Marc Barr (niezapomniany Mayol z Wielkiego Błękitu Luca Besson, jeden z ulubionych aktorów Larsa von Triera).

Ze świata literackich dylematów uczestnicy przeniosą się do świata muzyki. Mistaken for Strangers, dokument przywieziony z Tribeca Film Festival, to historia zespołu The National. Film może być dobrym przygotowaniem do koncertu muzyków, którzy 9 czerwca zagrają w Warszawie.

Wciągających propozycji nie zabraknie też w ramach Nadrabiania zaległości (na dużym ekranie można zobaczyć to, co przegapili polscy dystrybutorzy) i nowych sekcji tematycznych: Eko/ego, Dorastając na opak i Raport mniejszości.

– Ania Trzebiatowska, dyrektor artystyczna Festiwalu

Już po raz drugi Off Plus Camera wciąga też samych filmowców. W ramach Off Camera Pro Industry odbędzie się program pod nazwą Akademia – 12 warsztatów podczas 4 dni, polecanych uwadze producentów. Z kolei 1:1 to specyficzny market polskich projektów, które poddawane są ocenie zagranicznych ekspertów.

Projekcje filmowe odbywają się nie tylko w krakowskich kinach studyjnych, ale także na dachach krakowskich kamienic.

7. edycja Off Plus Camera
Od 2 do 11 maja 2014 roku
Kraków

Dodaj komentarz