Marek Rogulus Rogulski ku ślepej plamce

Od 28 marca w Galerii Spiż w Gdańsku można oglądać wystawę prac Marka Rogulusa Rogulskiego pt. Ślepa plamka. 3D. Ekspozycja jest realizowana w ramach projektów Virtual oraz Poza Postmodernizm.

Marek Rogulus Rogulski, „Ślepa plamka. 3D”, fragment (źródło: materiały prasowe organizatora)

Marek Rogulus Rogulski, „Ślepa plamka. 3D”, fragment (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wystawa Ślepa Plamka. 3D odnosi się do tworzenia się procesu postrzegania wraz z odniesieniami do teorii percepcji i środowiska technologicznego. Zgodnie z obecną wiedzą obraz w tzw. ślepej plamce uzupełniany jest według oczekiwań. Luka w postrzeganiu zostaje automatycznie wypełniona zgodnie z informacjami w mózgu patrzącego na podstawie wcześniejszych obserwacji i zmagazynowanej wiedzy.

Marek Rogulus Rogulski – urodzony w 1967 roku w Gdańsku. Artysta intermedialny, performer, muzyk, teoretyk sztuki. Tworzy projekty interdyscyplinarne, fotografię i filmy video. W swych realizacjach stara się wypracować nową perspektywę postrzegania postmodernizmu. Stawia pytania o to, jaki mógłby być nowy, szerszy światopogląd.

Od roku 1992 prowadzi fundację TNS, galerię Spiż 7 i Ośrodek Badań Przestrzeni Wewnętrznej. Realizował projekty kuratorskie w galerii C 14 i w Otwartym Atelier w Gdańsku, CSW Zamek Ujazdowski w Warszawie, BGSW w Słupsku, galerii AFK w Warszawie, CSW Łaźnia w Gdańsku, galerii Bielskiej BWA w Bielsku Białej, galerii Spiż 7 w Gdańsku oraz we współpracy z Gdańską Galerią Miejską. Autor wydawnictw i publikacji w zakresie teorii sztuki współczesnej.

Jest autorem projektu Poza Postmodernizm, który realizuje od roku 1999. Od roku 2010 Rogulski realizuje także projekty uzupełniające, pt. Producenci kontekstów w obliczu przemian oraz Virtual, służące analizie i opisowi współczesnej sztuki ponowoczesnej oraz badaniu dynamiki nurtów postkonceptualnych.

Koncepcja wystawy: Fundacja TNS.

Wystawę organizuje Fundacja TNS przy pomocy Bałtyckiego Bractwa Żeglarzy, Gdańskiej Galerii Miejskiej, Error, Sz,sz,sz.. OBPW

Marek Rogulus Rogulski, Ślepa plamka. 3D
Wernisaż: 28 marca 2014 roku, godz. 19.00
Galeria Spiż 7
ul. Chmielna 113
Wyspa Spichrzów, Gdańsk

Dodaj komentarz