Czy Goebbels wszystek umarł?

Dom Spotkań z Historią w Warszawie i Świat Książki 1 kwietnia zapraszają na panel dyskusyjny z okazji wydania trzytomowego wyboru fragmentów Dzienników Josepha Goebbelsa.

Joseph Goebbels „Dzienniki”, t. 3 – okładka (źródło: materiały prasowe)

Joseph Goebbels „Dzienniki”, t. 3 – okładka (źródło: materiały prasowe)

W dyskusji udział wezmą: prof. Eugeniusz Cezary Król, autor opracowania polskiej edycji Dzienników, historyk i politolog, kierownik Instytutu Studiów Politycznych PAN; prof. Janusz Adamowski, medioznawca, dziekan Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW; prof. Piotr Madajczyk, kierownik Zakładu Studiów nad Niemcami PAN; Adam Michnik, historyk i publicysta, redaktor naczelny Gazety Wyborczej; Andrzej Urbański, socjolog i publicysta, redaktor naczelny Uważam Rze. Historia.

Trzeci tom Dzienników Josepha Goebbelsa (z lat 1943–1945) w opracowaniu prof. Eugeniusza Cezarego Króla jest zwieńczeniem ogromnego dzieła redaktorskiego i edytorskiego. Z  wielkiej liczby prywatnych zapisków ministra propagandy III Rzeszy (w Niemczech ukazało w 29 tomów) autor opracowania wybrał i opatrzył komentarzem fragmenty ważne i interesujące dla polskiego czytelnika.

Joseph Goebbels (1897–1945), minister oświecenia narodowego i propagandy Rzeszy, to jedna z najbardziej złowrogich postaci w historii XX wieku, cyniczny morderca zza biurka. Nawołując do nienawiści i przemocy, doprowadził do tragedii milionów ludzi. Jego Dzienniki są cennym źródłem historycznym. Wątki polskie dotyczą m.in. genezy wojny, polskiej dyplomacji, tragedii katyńskiej i Powstania Warszawskiego. Goebbels popełnił samobójstwo, unikając osobistej odpowiedzialności za zbrodnie.

Joseph Goebbels Dzienniki
Premiera: 1 kwietnia 2014 roku
Świat Książki

Spotkanie Czy Goebbels wszystek umarł?
1 kwietnia 2014 roku
Dom Spotkań z Historią w Warszawie

Dodaj komentarz