• 2014-03-28

Poznańska odsłona wieczoru kawalerskiego

Znani aktorzy polskiego kina i teatru – Antoni Pawlicki, Michał Piela, Andrzej Andrzejewski, Tomasz Borkowski i Piotr Nowak zagrają wkrótce w Teatrze Wielkim w Poznaniu. Wszystko to w ramach spektaklu Dobry wieczór kawalerski, który odbędzie się już 31 marca.

„Dobry wieczór kawalerski", fot. Maciej Gillert (źródło: mat. prasowe)

„Dobry wieczór kawalerski", fot. Maciej Gillert (źródło: mat. prasowe)

Sztuka łączy dobrą zabawę z poszukiwaniem odpowiedzi na pytania o znaczenie i sens miłości. Opowiada ona o grupie przyjaciół, którzy biorą udział w wieczorze kawalerskim Młodego (Antoni Pawlicki). Wydarzenia przybierają nieoczekiwany obrót i zaskakują nie tylko uczestników, ale również widzów. W komedii nie brakuje ciekawych i żartobliwych spostrzeżeń na temat relacji damsko-męskich.

Sporym zaskoczeniem będzie dla publiczności szczególnie jedna z ostatnich scen spektaklu (za ten pomysł Dobry wieczór kawalerski otrzymał nagrodę na Festiwalu Komedii w Siedlcach).

Serdecznie zapraszamy na Dobry wieczór kawalerski. Kto nigdy nie przeżył wieczoru kawalerskiego czy panieńskiego wreszcie będzie mógł dowiedzieć się, co się na nim dzieje. Obiecuję dobrą zabawę – mówi odtwórca głównej roli, Antoni Pawlicki. Wtóruje mu Michał Piela występujący w roli Wołka, jednego z przyjaciół Młodego: – Od momentu pojawienia się na scenie Młodego na twarzach widzów będzie gościł coraz większy uśmiech. Zakończenie powali wszystkich na kolana, nas zresztą też – dodaje aktor.

Spektakl, który zawita do Poznania jest obecny na polskiej scenie teatralnej od 2012 roku. Po swoim warszawskim debiucie szybko stał się ulubieńcem miłośników teatru. Dobry wieczór kawalerski regularnie gości w największych miastach naszego kraju (oprócz Poznania m.in. w Warszawie czy Krakowie). Często przyciąga komplet publiczności, która na koniec oklaskuje go na stojąco. Autorem komedii jest Dorota Truskolaska – Alibert.

Dobry wieczór kawalerski

Reżyseria: Piotr Nowak
Autor: Dorota Truskolaska – Alibert

Występują:

Młody – Antoni Pawlicki
Alu – Tomasz Borkowski
Kukuła – Piotr Nowak
Wołek – Michał Piela
Miki – Andrzej Andrzejewski

31 marca 2014 r., godz. 19.00
Teatr Wielki w Poznaniu

Dodaj komentarz