• 2014-03-27

Magiczny koncert w Chwili

5 kwietnia w warszawskim Klubie Chwila zaprezentuje się zespół założony przez muzyków grup Marii Peszek, Voice Band, Letters From Silence i Magnificent Muttley – Stardust Memories. Jako support przed koncertem wystąpi Aga Bigaj.

Stardust Memories (źródło: mat. prasowe)

Stardust Memories (źródło: mat. prasowe)

Razem tworzą specyficzną i niespotykaną na polskim rynku muzyczną mieszankę – od korzennych, rootsowych, amerykańskich dźwięków z obszaru bluesa, country, folku i bluegrassu, przez kosmiczną psychodelę, aż do współczesnej alternatywy. Flirtują z modnymi aktualnie brzmieniami retro & vintage.

Specyficzny klimat stardustowych kompozycji kreują głębokie znane z produkcji z lat 60’ pogłosy, mocny i zmysłowy wokal oraz psychodeliczne dźwiękowe efekty, które w połączeniu z klasycznym brzmieniem skrzypiec i wiolonczeli budują atmosferę rodem z soundtracków do filmów Tarantino, Rodirgueza czy Lyncha.

Swoją stylistykę zespół określa zwięźle jako dark country oraz space folk, a jako inspirację wymienia m.in. takich wykonawców, jak: Tom Waits, Dead Weather, Bob Dylan, Florence&The Machine, The Kills, The Rolling Stones, czy The Raconteurs.

Grupa zaistniała w 2012, wydając EP-kę z oryginalnymi interpretacjami utworów szeroko pojętej muzyki alternatywnej, rockowej i elektronicznej. Ubrane w nową, autorską szatę dźwiękową, stanowią interesującą, nieraz mocno zaskakującą alternatywę dla często już klasycznych oryginałów. W 2013 Stardust Memories rozpoczęli pracę nad debiutancką, autorską płytą, planują wydanie pierwszego longplaya na II połowę 2014 roku. Zwiastuje go klip do utworu Wishlist, zarejestrowany podczas sesji na żywo w pod koniec 2013 r.

AGI to solowy projekt Agi Bigaj – wokalistki i pianistki pochodzącej z Poznania. Swoją muzykę określa jako siłę wypadkową dwóch ukochanych artystek – Aaliyah i Tori Amos. Pierwszy utwór napisała w wieku 9 lat dla koleżanki z sąsiedztwa, a potem już pisała tylko do szuflady, a następnie na dysk komputera. Ale przyszedł dzień, że zabrakło na nim miejsca, więc powstał pomysł nagrania płyty, która jest aktualnie w fazie realizacji. Aga współpracuje także z zespołem NewNew, który wydał debiutancką płytę nakładem Agencji Fonograficznej Polskiego Radia w marcu 2013 r. oraz girlsbandem Mocha.

Koncert Dagadana:

Support act – Aga Bigaj
Wizualizacje – Jarek Tokarski

Skład:
Magdalena Nowakowska- wokal, perkusjonalia
Maciej Bąk – gitara elektryczna, chórki
Marta Bogdał – skrzypce
Artur Hołuszko – mandolina
Aleksander Orlowski – perkusja
Marcin Bocian – kontrabas

5 kwietnia 2014 r., godz. 21.00
ul. Ogrodowa 31/35, Klub Chwila
Warszawa

Dodaj komentarz