Romuald Drzewiecki na pożegnanie z Toruniem

Od 25 kwietnia w Galerii Sztuki Wozownia w Toruniu będzie można oglądać prace Romualda Drzewieckiego pt. Prace z lat 1957-2014.

Romuald Drzewiecki, „Kompozycja II”, 1958 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Romuald Drzewiecki, „Kompozycja II”, 1958 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Romuald Drzewiecki o wystawie:

Na tej wystawie przedstawiam tylko prace malarskie i rysunki, które były dostępne, i które obrazują rodzaj moich zainteresowań plastycznych w poszczególnych okresach. Przez wszystkie te lata pracowałem bardzo intensywnie także w dziedzinie architektury wnętrz, realizując wiele projektów np. w Toruniu projekt wnętrz i sprzętów w budynku Książnicy Miejskiej. W dziedzinie wystawiennictwa zaprojektowałem cały szereg wystaw tematycznych, szczególnie w Muzeum Okręgowym w Toruniu. W dziedzinie scenografii to 14 realizacji pełnospektaklowych w teatrach toruńskich.

Wystawa ta jest moim pożegnaniem z Toruniem. Miastem, szkołą i całą masą przyjaciół. Co prawda od 1966 roku mieszkam w Warszawie, ale do roku 2006 byłem stale obecny w Toruniu ze względu na pracę dydaktyczną. Teraz w roli emeryta śledzę wszelkie wiadomości tyczące miasta i uczelni i cieszę się nowymi osiągnięciami. Nawet najpiękniejsze chwile mają swój czas i muszą się skończyć. Spotykałem w czasie mojej działalności właściwie tylko ludzi życzliwych. Mogę więc stwierdzić, że wszystkie te lata mojej aktywności we wszystkich uprawianych dziedzinach były dla mnie szczęśliwe. Sprawiają i dziś ogromną radość. Mam nadzieję, że ten pokaz mojej twórczości przypomni mnie jako aktywnego twórcę, a dla wielu będzie okazją powrotu do naszych spotkań i wspólnych działań.

Romuald Jerzy Drzewiecki urodzony w 1933 roku w Gniewkowie. W 1955 roku kończy studia na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu uzyskując dyplomy w zakresie malarstwa oraz architektury wnętrz. Po studiach prowadzi aktywną działalność artystyczną z zakresu malarstwa, architektury wnętrz, scenografii i wystawiennictwa. W latach 1964-2006 praca dydaktyczna na Wydziale Sztuk Pięknych. Od 1966 roku mieszka w Warszawie.

Romuald Drzewiecki, Prace z lat 1957-2013
Wernisaż: 25 kwietnia 2014 roku, godz. 18.00
Wystawa potrwa do 18 maja 2014 roku
Galeria Sztuki Wozownia
ul. Rabiańska 20
Toruń

Dodaj komentarz