• 2014-03-27

Festiwal teatralny Kontrapunkt 2014

Tegoroczny międzynarodowy Przegląd Teatrów Małych Form Kontrapunkt 2014 odbędzie się w Szczecinie między 7 a 13 kwietnia już po raz 49.

49. Przegląd Teatrów Małych Form Kontrapunkt 2014, logo (źródło: mat. prasowe)

49. Przegląd Teatrów Małych Form Kontrapunkt 2014, logo (źródło: mat. prasowe)

Od lat festiwal Kontrapunkt realizowany jest w formule festiwalu sztuki, w którym obok istotnej części, jaką stanowi konkurs – oceniany zarówno przez publiczność, jak i profesjonalne jury – pojawia się bogata propozycja imprez towarzyszących.

Festiwal rozpocznie się 4 kwietnia koprodukcją z Teatrem Lalek Pleciuga, która otwiera Mały Kontrapunkt. Jak zawsze podczas tego trzydniowego teatralnego święta dla dzieci odbywają się pokazy przedstawień, warsztaty i wystawy. Niemal równolegle odbywać się będzie Szczecińska Północ Teatrów oraz Zachodniopomorska OFFensywa Teatralna – prezentacje spektakli teatrów szczecińskich i nieinstytucjonalnych grup z regionu.

Konkursowi teatralnemu, który rozpocznie się 7 kwietnia, będą towarzyszyć prezentacje spektakli pozakonkursowych, w tym plener, który jest kierowany zarówno do miłośników sztuki teatru, jak i do tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z kulturą. W ofercie znajdują się również wideoinstalacje, koncerty, wystawy i Noc Performerów. W ostatni dzień festiwalu zapraszamy na Szczecin na Kontrapunkcie.

Kontrapunkt jest festiwalem międzynarodowym, stąd w programie przedstawienia zagraniczne, wśród których szczególnie wyrazisty jest nurt niemiecki (Pomosty teatru – pomosty kultury. O wzajemnym oddziaływaniu teatru polskiego i niemieckiego). Widzowie Festiwalu po raz ósmy spędzą też jeden dzień festiwalu w Berlinie.

Spektakle będą oceniane przez międzynarodowe jury, a prezentowane z tłumaczeniem na język angielski. Jak zawsze w czasie festiwalu odbędzie się spotkanie krytyków, badaczy i praktyków teatralnych, którzy tym razem będą się zastanawiać nad fenomenem, rolą i strukturą publiczności. Tradycyjnie też ukaże się kolejna książka z serii Biblioteka KONTRAPUNKTU – pt. Portret aktora.

49. Przegląd Teatrów Małych Form Kontrapunkt 2014
od 7 do 14 kwietnia 2014 roku
Szczecin

Dodaj komentarz