Dziennik zimowy. Autobiografia Paula Austera

31 marca nakładem Wydawnictwa Znak ukaże się książka Paula Austera Dziennik zimowy. Autobiografia.

Paul Auster „Dzennik zimowy. Autobiografia” – okładka (źródło: materiały prasowe)

Paul Auster „Dzennik zimowy. Autobiografia” – okładka (źródło: materiały prasowe)

Genialny nowojorczyk powraca w szczerej książce o ulotności życia. Auster tworzy Dziennik zimowy z własnych blizn, nałogów, romansów, rozczarowań i uniesień. Daje się poznać jako buntownik, tułacz i niepokorny intelektualista, którego od katastrofy ocala prawdziwa miłość. Bez cienia kreacji i wstydu opowiada o sobie i snuje refleksję o przypadku rządzącym światem. Uwodzi, fascynuje i odkrywa przed nami najważniejsze chwile swojego życia.

Dziennik zimowy to swoista anty-biografia wybitnego artysty, w której Auster buduje intymną więź z czytelnikiem. Tworzy przejmujący wszechświat fizycznych doznań rozkoszy i bólu.

Paul Auster – wielokrotnie nagradzany autor bestsellerowych książek, m.in. Trylogii nowojorskiejNiewidzialnegoSunset Park oraz twórca kultowych filmów, jak DymBrooklyn Boogie i Lulu na moście. Jego książki zostały przetłumaczone na trzydzieści pięć języków. Obecnie mieszka na Brooklynie w Nowym Jorku.

Paul Auster Dziennik zimowy. Autobiografia
Premiera: 31 marca 2014 roku
Wydawnictwo Znak

1 komentarz do artykułu “Dziennik zimowy. Autobiografia Paula Austera”

  1. Ana

    Uwielbiam autobiografie – ale nie takie typowe, będące nudną relacją z życia, tylko takie pokazujące wyjątkowy punkt widzenia, bardzo intymne i poetyckie. Taki właśnie jest “Dziennik zimowy” Austera, książka, która przenosi nas do wnętrza głowy autora i sprawia, że zaczynamy czuć się tak jak on.

Dodaj komentarz