Gierymski gra, czyli poszukiwanie Pomarańczarki

Magazyn Kulturalny i Muzeum Narodowe w Warszawie zapraszają do aktywnego poznawania świata Aleksandra Gierymskiego. W południe 29 marca na Dziedzińcu Głównym MNW rozpocznie się pierwsza edycja gry miejskiej Gierymski GRA.

Gra miejska „Gierymski GRA” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Gra miejska „Gierymski GRA” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Gierymski GRA to projekt towarzyszący jednemu z największych wydarzeń artystycznych tego roku – wystawie Aleksander Gierymski 1850-1901 prezentowanej w MNW od 20 marca br. To także wyjątkowa okazja, by w aktywny sposób poznać sylwetkę Aleksandra Gierymskiego i odkryć jego miasto – Warszawę – oczywiście w XIX-wiecznej odsłonie. Gra miejska skierowana do wszystkich entuzjastów zaciętej rywalizacji i nowych doświadczeń odsłoni przed uczestnikami miejsca związane z postacią malarza, pozwoli skonfrontować współczesny wygląd stolicy z tym z czasów Gierymskiego oraz dostarczy ciekawych informacji na temat twórczości i życia prywatnego autora Pomarańczarki. Celem rozgrywki będzie znalezienie bohaterki przywołanego obrazu. Po 67 latach tułaczki Żydówka z pomarańczami wróciła do Warszawy i kontynuuje swoją działalność handlową. Gdzie? O tym uczestnicy gry dowiedzą się już w najbliższą sobotę.

Gra miejska została zaplanowana z myślą o młodych ludziach, a także przez młodych ludzi – pasjonatów skupionych wokół internetowego Magazynu Kulturalnego. Specjalnie dla Muzeum Narodowego w Warszawie i z merytorycznym wsparciem placówki opracowali oni projekt pozwalający odkryć świat związanego z Warszawą artysty oraz zrozumieć jego twórczość także poza przestrzenią muzealnych sal. Autorski scenariusz gry, a także identyfikację wizualną i stronę internetową, które w nowoczesnej formie zachęcają do udziału w przedsięwzięciu, przygotowali entuzjaści – studenci ASP, historii sztuki, miłośnicy Warszawy, którzy postawili sobie za cel uświadomienie jak najszerszej grupie odbiorców, że odkrywanie sztuki i nowego spojrzenia na Warszawę mogą być atrakcyjną formą spędzania wolnego czasu. Czy im się to uda?

Gierymski GRA odbędzie się w Warszawie cztery razy: 29 marca, 12 kwietnia, 24 maja oraz 14 czerwca. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja indywidualna lub poprzez stronę internetową projektu. Udział w grze jest bezpłatny, przewidywany czas jej trwania to 4 godziny. Na najlepszych czekają atrakcyjne nagrody przygotowane przez Muzeum Narodowe w Warszawie.

Gra miejska Gierymski GRA
29 marca, 12 kwietnia, 24 maja oraz 14 czerwca 2014 roku, zawsze o godzinie 12.00
Dziedziniec Główny Muzeum Narodowego w Warszawie
Aleje Jerozolimskie 3
Warszawa

Dodaj komentarz