Primaaprilisowe Drugie Życie Książki

30 marca o godzinie 15.00 w Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego w Krakowie odbędzie się kolejna edycja akcji Drugie Życie Książki.

Drugie Życie Książki – logo (źródło: materiały prasowe)

Drugie Życie Książki – logo (źródło: materiały prasowe)

Dla wszystkich miłośników dobrej książki, fanów dowcipu i przygody organizatorzy przygotowali specjalną primaaprilisową niespodziankę – niecodzienną edycję Drugiego Życia Książki. W najbliższą niedzielę uczestnicy wymienią się książkami, ale tym razem zrobią to w nieco innych sposób niż dotąd. Podczas edycji primaaprilisowej należy wymienić się woluminami owiniętymi w szary papier, który pozwoli ukryć ich tytuł.

Osoby przynoszące książki na wymianę, poza owinięciem ich w szary papier, będą musiały opisać jednym zdaniem o czym traktuje dany egzemplarz. Oczywiście, nie zdradzając przy tym ani tytułu, ani autora publikacji. Książki będzie można przygotować na miejscu. Wszystkim bibliofilom organizatorzy zapewnią duże ilości szarego papieru, a w zamian liczą na bogatą wyobraźnię i twórcze opisy książkowych darczyńców.

Drugie życie książki to wspólna inicjatywa portalu Bookeriada i Krakowskiego Biura Festiwalowego. Zasady udziału są proste: wystarczy przynieść ze sobą co najmniej jedną książkę, a maksymalnie – dziesięć. Ważne: książki muszą być w dobrym stanie i nie powinny być literaturą specjalistyczną. Podręczniki, mapy, atlasy i przewodniki są wymieniane tylko podczas dwóch specjalnych edycji: w czerwcu i sierpniu. Podczas każdej edycji uczestnicy wymieniają się książkami dla najmłodszych (akcji patronuje Kids In Kraków) oraz literaturą obcojęzyczną. Warto pamiętać, że książki wydane przed rokiem 1995 można wymienić tylko na te wydane przed 1995 rokiem. Te wydane po roku 1995 można wymieniać na dowolne pozycje dostępne na wymianie.

Drugie Życie Książki, fot. Klaudia Kot (źródło: materiały prasowe)

Drugie Życie Książki, fot. Klaudia Kot (źródło: materiały prasowe)

Primaaprilisowe Drugie Życie Książki
30 marca 2014 roku, 15.00
Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego
Ul. Powiśle 11
Kraków

Dodaj komentarz