• 2014-03-27

Dagadana w Poznaniu

Dagadana, czyli polsko-ukraińsko-amerykański kwartet słynący z niesztampowego łączenia folkloru z muzyką elektroniczną, zagra 29 marca na Dużej Scenie Teatru Nowego w Poznaniu.

Dagadana, fot. Ryszard Izydorczak (źródło: mat. prasowe)

Dagadana, fot. Ryszard Izydorczak (źródło: mat. prasowe)

Tym razem grupa promuje swój najnowszy, trzeci album List do Ciebie, w którym sięgnęła po twórczość mało znanego w Polsce poety – Janusza Różewicza.

Musimy opowiedzieć historię tej niesamowitej, niesłusznie zapomnianej postaci – podkreślają muzycy, którzy ostatnie miesiące intensywnie podróżowali po całym świecie, koncertując m.in. w Azji, Europie i Ameryce Południowej.

Na koncercie w Poznaniu pojawi się amerykański perkusista Frank Parker (współpracował m.in. z Kurtem Ellingiem, Randym Breckerem i Johnem Patituccim), którego Dagadana zaprosiła do współpracy przy albumie. Warto dodać, że projekt wspiera również rodzina poety, w tym jego brat – Tadeusz Różewicz.

Dalsza część wieczoru odbędzie się we Foyer Teatru Nowego, gdzie wszyscy zostaną zaproszeni do uczestnictwa w akcji pisania i wysyłania listów. Każdy, kto przybędzie na koncert Dagadana, będzie mógł wysłać niepowtarzalną pamiątkę do swoich bliskich. Zespół będzie również podpisywać płyty.

Dwa dni po koncercie w Poznaniu kwartet wylatuje do Chin, gdzie jako jedyny zespół z Polski zagra podczas Sound of the Xity – największych targów muzycznych w Azji.

Koncert Dagadana
29 marca 2014 r., godz. 19.00
ul. Dąbrowskiego 5, Teatr Nowy w Poznaniu

Dodaj komentarz