• 2014-03-26

Dodatkowe Lekcje Niegrzeczności

9 kwietnia o godzinie 11.30 i 13.00 w Teatrze Wybrzeże odbędą się dodatkowe pokazy trzeciej Lekcji Niegrzeczności.

Logo projektu „Lekcje Niegrzeczności” (źródło: materiały prasowe)

Logo projektu „Lekcje Niegrzeczności” (źródło: materiały prasowe)

Emil miał pięć lat, był silny jak źrebak i mieszkał w zagrodzie Katthult we wsi Lónneberga w prowincji Smalandia. Kiedy nie wrzeszczał, wyglądał na grzecznego. Miał okrągłe, niebieskie oczy, okrągłą, rumianą twarz i jasne, kędzierzawe włosy. Wszystko to razem wyglądało tak, jakby Emil był prawdziwym aniołkiem. Ale pozory mylą… Z historii o chłopcu widziowie dowiedzą się o tym, jak Emil utknął w wazie do zupy, gdyż nie chciał, by zmarnował się ostatni łyczek rosołu, wciągnął siostrę na maszt, żeby mogła podziwiać okolicę, po przyjacielsku gonił kota, tylko po to, by sprawdzić, czy ten umie szybko uciekać, czy wyjadł cały zapas kiełbasy ze spiżarni taty. Pojawi się również kolekcja drewnianych ludków Emila, które ten rzeźbił z drewnianych klocków, w czasie długich godzin, które przesiedział zamknięty w drewutni chroniąc się przed gniewem taty. Słowem – dzieci poznają świat małego urwisa Emila i jego rodzinnej Lónnebergi.

Astrid Lindgren (ur. 1907, zm. 2002) – szwedzka pisarka, jedna z najsłynniejszych współczesnych autorek książek dla dzieci i młodzieży. Napisała blisko czterdzieści książek oraz sztuk teatralnych i słuchowisk radiowych. Do najbardziej znanych należąDzieci z Bullerbyn i Pippi Pończoszanka.

Lekcje Niegrzeczności to cykl czytań dla dzieci i młodzieży, których celem jest przybliżenie starszej i nowej literatury w atrakcyjnej, udramatyzowanej formie. Opiekę artystyczną nad cyklem objął Michał Derlatka. Lekcje Niegrzeczności przeznaczone są dla widzów od 6 roku życia.

Lekcję poprowadzą: Dorota Androsz, Agata Bykowska, Piotr Biedroń, Michał Kowalski i Piotr Witkowski. Czytanie udźwiękowi Sówka Sowińska.

Trzecia Lekcja Niegrzeczności
9 kwietnia 2014 roku, o godzinie 11.30 i 13.00
Teatr Wybrzeże w Gdańsku

Dodaj komentarz