• 2014-03-26

Hardkor Disko przedpremierowo w Krakowie

31 marca o godz. 20.45 krakowskie Kino Pod Baranami zaprasza na przedpremierowy pokaz filmu Hardkor Disko z udziałem twórców – reżysera Krzysztofa Skoniecznego, operatora Kacpra Fertacza, kierowniczki produkcji Olgi Bibik i aktorów Agnieszki Wosińskiej oraz Marcina Kowalczyka.

„Hardkor disko”, reż. Krzysztof Skonieczny (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

„Hardkor disko”, reż. Krzysztof Skonieczny (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Współczesna, pełna kontrastów metropolia. Nowobogaccy rodzice i ich pochłonięte hedonizmem, żyjące chwilą dzieci, a wokół nich rzeczywistość, w której wzbiera gniew i napięcie bliskie eksplozji. W takiej scenerii poznajemy Marcina, młodego chłopaka, który zaraz po przyjeździe do miasta spotyka młodszą od siebie Olę. Zafascynowana nim dziewczyna zaprasza go do swojego świata, w którym królują mocne używki, niekończące się imprezy artystycznej bohemy i nielegalne wyścigi samochodowe. Marcin przyjechał jednak z głęboko skrywaną tajemnicą i dokładnym planem zemsty, o którym ani dziewczyna, ani jej najbliżsi nie mają pojęcia… – tak w skrócie opisuje się fabułę Hardkor Disko, którego tematem jest niemożliwa do spełnienia miłość, a myślą przewodnią słowa głównego bohatera: Oddajcie nam to co nasze, oddajcie nam prawdę albo odbierzemy ją siłą, a wtedy zostaną zgliszcza.

Hardkor to określenie naszych czasów, które weszło do języka potocznego jako coś zaskakującego, brutalnego i bezwzględnego, a z drugiej strony atrakcyjnego i nęcącego niebezpieczeństwem, zaś disko to coś z zeszłej epoki, to hasło pokolenia naszych rodziców, z którego bije specyficzna nostalgia

– tłumaczy reżyser, Krzysztof Skonieczny

Jego nadrzędnym założeniem twórczym był szeroko pojęty radykalizm obejmujący konstrukcję, dramaturgię, narrację wizualną, production design, pracę kamery i wydarzenia, które zostały przedstawione w filmie.

Hardkor Disko to produkcja całkowicie niezależna. Film powstał nie tylko bez udziału środków publicznych, ale również bez jakiegokolwiek zewnętrznego finansowania. Była to świadoma decyzja, podjęta już na etapie developmentu, a wynikająca z potrzeby nieograniczonej swobody twórczej i artystycznej, wykorzystania energii i potencjału osób zaangażowanych w produkcję, a także z próby uchwycenia aktualnych zjawisk, stanowiących tło akcji filmu.

Hardkor Disko – pokaz przepremierowy z udziałem twórców
31 marca 2014 r., godz. 20.45
Kino Pod Baranami
Kraków

Dodaj komentarz