Gorzkie Żale Dzieciom – cały dzień zabaw edukacyjnych

12 kwietnia od godziny 11.00 do 18.00 organizatorzy Festiwalu Gorzkie Żale zapraszają na warsztaty i zabawy edukacyjne dla dzieci związane ze świętem Wielkiejnocy i okresem Wielkiego Postu.

Grupa Archidzieciaki (źródło: materiały prasowe organizatora)

Grupa Archidzieciaki (źródło: materiały prasowe organizatora)

W tym roku organizatorzy Festiwalu Gorzkie Żale przygotowali coś specjalnie dla najmłodszych. Będzie to cały dzień poświęcony zabawom, warsztatom edukacyjnym, spotkaniom z rówieśnikami oraz innym, licznym zajęciom artystycznym inspirowanym tradycjami wielkanocnymi i wielkopostnymi. W programie m.in. zajęcia pogłębiające wiedzę architektoniczną, które poprowadzi grupa Archidzieciaki.

Z zajęć otwartych zaplanowano warsztaty muzyczne i plastyczne. Wśród atrakcji czekających na małych gości znajdzie się malowanie pisanek, tworzenie palemek, współtworzenie instalacji artystycznej. Artyści plastycy z Fundacji Atelier zabiorą chętne dzieci na specjalny plener malarski. Plener potrwa od godziny 15.00 do 18.00. Zajęcia otwarte są przeznaczone dla dzieci w każdym wieku.

Organizatorzy zapraszają również do zapisywania się (do 20 marca) na wyjątkowe zajęcia edukacyjne z grupą Archidzieciaki Po dwu stronach bramy, czyli architektura i pustka.

Czy architektura miejsca wpływa na nasze myśli i odczucia? Jakie warunki przestrzenne sprawiają, że możemy się swobodnie odprężyć, a co mobilizuje nas do aktywności? O zagadkach odczuwania przestrzeni, momencie przejścia z obszernego w ciasne, efekcie bramy i innych fenomenach miejsc będziemy rozmawiać na kolejnych warsztatach architektonicznych Archidzieciaki. Pośród opustoszałego krajobrazu pustynnego zbudujemy bramę do Jerozolimy – tętniącego życiem miasta

– mówi Zofia Orłowska, organizatorka Festiwalu Gorzkie Żale z Centrum Myśli Jana Pawła II.

Warsztaty mają formę zajęć zamkniętych prowadzonych według ustalonego scenariusza, ze stałym zaangażowaniem prowadzących. Przeprowadzane dla określonej ilości uczestników i osiągające wyrazisty efekt w postaci skończonego zadania budowlanego. Na warsztaty składają się: edukacyjna prezentacja, grupowe zadanie projektowo-budowlane, indywidualne zadania projektowo-budowlane oraz podsumowanie. Grupa liczyć będzie do 30 uczestników. Zajęcia potrwają 2,5 godziny. Dzieci będą pod opieką 3 doświadczonych prowadzących. Zajęcia skierowane są dla dzieci w wieku 6 – 12 lat.

Gorzkie Żale Dzieciom
14 kwietnia 2014 roku, od godz. 11.00 do 18.00
Fundacja Atelier
ul. Foksal 11
Warszawa

Dodaj komentarz