• 2014-03-26

Festiwal dla scenarzystów Script Fiesta 2014

31 marca warszawskie Targowisko Twórczości, czyli publiczna klinika scenariuszowa prowadzona przez dr Macieja Ślesickiego, rozpocznie trzecią edycję Festiwalu dla scenarzystów Script Fiesta.

Festiwal Script Fiesta (źródło: materiały prasowe organizatora)

Festiwal Script Fiesta (źródło: materiały prasowe organizatora)

Już pierwszego dnia festiwalu odbędzie się Targowisko Twórczości, podczas którego każdy scenarzysta (lub zespół scenariuszowy), który zaprezentuje swój pomysł w publicznym pitchingu, usłyszy konstruktywną opinię na temat mocnych i słabych stron swojego projektu bezpośrednio od dr Macieja Ślesickiego – producenta, reżysera, scenarzysty i Kanclerza Warszawskiej Szkoły Filmowej.

Tego samego dnia będziemy gościć scenarzystę prosto z Los Angeles, Jeffa Schechtera, który przedstawi ciekawą technikę prowadzenia narracji w opowieści fabularnej w wykładzie pt. My Story Can Beat Up You Story (wykład tłumaczony symultanicznie), a dzień później pan Schechter poprowadzi warsztaty scenariuszowe dotyczące konstrukcji odcinka pilotowego serialu telewizyjnego, pt. Writing Bulletproof TV Pilot. W piątek, 4 kwietnia wystąpi Joe Eszterhas, scenarzysta filmów takich jak Nagi instynkt, Pozytywka, Sliver. Autor uwielbianej nie tylko w środowisku filmowy książki biograficznej Hollywoodzkie zwierzę będzie odpowiadał na pytania publiczności.

Joe Eszterhas (źródło: materiały prasowe organizatora)

Joe Eszterhas (źródło: materiały prasowe organizatora)

Od wtorku do piątku odbywać się będą warsztaty z różnych form scenariopisarskich, które poprowadzą specjaliści z branży, wykładowcy podyplomowych studiów scenariopisarskich Warszawskiej Szkoły Filmowej, m.in.:

  • Teledysk i reklama – Konrad Aksinowicz
  • Scenarzysta w filmie animowanym – Rafał Skarżycki
  • Improv dla scenarzystów – Agnieszka Bajer
  • Z perspektywy producenta – Maciej Ślesicki
  • Gatunek filmowy – pomoc czy pułapka? – Wojtek Nerkowski
  • Design Thinking dla scenarzystów – Małgorzata Marczewska
  • Analiza tranzakcyjna dla scenarzystów – Robert Rient

Każdego dnia festiwalu odbędą się wykłady prowadzone przez specjalistów, którzy pracują przy największych produkcjach telewizyjnych stacji TVN. Dodatkowo w programie znalazły się wykłady Joanny Kos-Krauze, Agnieszki Kruk, Rafała W. Orkana, a także spotkania autorskie z Janem Komasą, Januszem Głowackim i Iloną Łepkowską.

W piątkowy wieczór, ogłoszone zostaną wyniki konkursu na serial telewizyjny, który jest organizowany w partnerstwie z Departamentem Produkcji Fabularnej TVN. W sobotę odbędzie się impreza towarzysząca festiwalowi – Pitch Fiesta, czyli indywidualne spotkania scenarzystów z producentami filmowymi. Każdy uczestnik pitchingu będzie miał możliwość nawiązania znajomości i ewentualnej współpracy z producentami telewizyjnymi i filmowymi. Partnerem Pitch Fiesty jest Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych.

Festiwal dla Scenarzystów Script Fiesta 2014
Od 31 marca do 4 kwietnia 2014 roku
Warszawska Szkoła Filmowa
ul. Gen. Zajaczka 7
Warszawa

Dodaj komentarz