Czytam w podróży… Herberta

27 marca odbędzie się druga edycja ogólnopolskiej akcji społecznej Czytam w podróży… Herberta, która jest wspólnym projektem Fundacji im. Zbigniewa Herberta oraz Klubu Herbertowskich Szkół. Projekt realizowany jest w ramach kampanii Pan Cogito.

Logo akcji „Czytam w podróży… Herberta” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Logo akcji „Czytam w podróży… Herberta” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Po raz drugi wolontariusze ze szkół noszących imię Zbigniewa Herberta, jak również przedstawiciele innych szkół niezrzeszonych w Klubie Herbertowskich Szkół, będą rozdawać osobom podróżującym zakładki do książek z fragmentami utworów Zbigniewa Herberta. Wolontariuszy spotkać będzie można w środkach transportu miejskiego oraz na przystankach autobusowych. Tego dnia zakładki dystrybuowane będą również w wybranych bibliotekach księgarnio-kawiarniach, a także w ponad 200 oddziałach Alior Banku.

Cieszymy się z tak dużego zainteresowania naszą akcją. W tym roku zgłosiło się ponad 20 szkół i ponad 450 bibliotek, gotowych do włączenia się w nasz projekt – to naprawdę imponujące liczby. Naszym celem jest nie tylko upowszechnienie twórczości Zbigniewa Herberta, ale także popularyzacja czytelnictwa w ogóle. Przekonujemy, że podróż, nawet krótką, można spędzić miło i pożytecznie.

– Maria Dzieduszycka, Prezes Fundacji im. Zbigniewa Herberta

II edycja ogólnopolskiej akcji społecznej Czytam w podróży… Herberta
27 marca 2014 roku
Fundacja im. Zbigniewa Herberta
Klub Herbertowskich Szkół

Dodaj komentarz