• 2014-03-26

Bob Dylan zagra na Festiwalu Legend Rocka

Bob Dylan – legendarny wokalista i kompozytor , Bob Dylan, przyjedzie do Polski. Będzie on główną gwiazdą Festiwalu Legend Rocka, który odbędzie się w lipcu w Dolinie Charlotty koło Słupska.

Bob Dylan podczas koncertu w Massey Hall, 1980, fot. Jean Luc Ourlin (źródło: Wikipedia, na podstawie licencji Creative Commons)

Bob Dylan podczas koncertu w Massey Hall, 1980, fot. Jean Luc Ourlin (źródło: Wikipedia, na podstawie licencji Creative Commons)

Informację dotyczącą przyjazdu legendy muzyki potwierdził organizator imprezy, Mirosław Wawrowski. Przyznał on także, że ściągnięcie muzyka do Polski było trudnym zadaniem. Bob Dylan w Dolinie Charlotty koło Słupska wystąpi razem z zespołem.

W czasie tegorocznej edycji swoją obecność potwierdzili również Jethro Tull i Fish.

Bob Dylan – amerykański piosenkarz, kompozytor, autor tekstów, pisarz i poeta. Jest jedną z najważniejszych postaci muzyki popularnej ostatnich pięciu dekad. Swój indywidualny styl oparł na wielu gatunkach muzycznych, od tradycyjnego amerykańskiego folku i country bluesa poprzez country do muzyki gospel, rock and rolla, rockabilly, czy angielskiej, szkockiej i irlandzkiej muzyki folkowej, a także jazzu i swingu. Występuje z gitarą akustyczną, elektryczną, keyboardem, harmonijką ustną. Wczesne utwory Boba Dylana zawierające komentarze społeczne, polityczne, filozoficzne i odwołujące się do literatury ignorowały istniejące konwencje muzyki pop wpisując się w nurt ówczesnej kontrkultury. Twórca piosenek uznawanych za hymny pokolenia: Blowin’ in the Wind, Like a Rolling Stone i protest songów: The Times They Are a-Changin’, Hurricane. Jego twórczość była nagradzana Grammy, Oscarem i Nagrodą Pulitzera. Został kilkakrotnie nominowany do Nagrody Nobla w dziedzinie literatury. W 2009 otrzymał Narodowy Medal Sztuki, a w 2012 – Prezydencki Medal Wolności – Wikipedia Wolna Encyklopedia.

Festiwal Legend Rocka
lipiec 2014 roku
Dolina Charlotty koło Słupska

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR