• 2014-03-26

Bob Dylan zagra na Festiwalu Legend Rocka

Bob Dylan – legendarny wokalista i kompozytor , Bob Dylan, przyjedzie do Polski. Będzie on główną gwiazdą Festiwalu Legend Rocka, który odbędzie się w lipcu w Dolinie Charlotty koło Słupska.

Bob Dylan podczas koncertu w Massey Hall, 1980, fot. Jean Luc Ourlin (źródło: Wikipedia, na podstawie licencji Creative Commons)

Bob Dylan podczas koncertu w Massey Hall, 1980, fot. Jean Luc Ourlin (źródło: Wikipedia, na podstawie licencji Creative Commons)

Informację dotyczącą przyjazdu legendy muzyki potwierdził organizator imprezy, Mirosław Wawrowski. Przyznał on także, że ściągnięcie muzyka do Polski było trudnym zadaniem. Bob Dylan w Dolinie Charlotty koło Słupska wystąpi razem z zespołem.

W czasie tegorocznej edycji swoją obecność potwierdzili również Jethro Tull i Fish.

Bob Dylan – amerykański piosenkarz, kompozytor, autor tekstów, pisarz i poeta. Jest jedną z najważniejszych postaci muzyki popularnej ostatnich pięciu dekad. Swój indywidualny styl oparł na wielu gatunkach muzycznych, od tradycyjnego amerykańskiego folku i country bluesa poprzez country do muzyki gospel, rock and rolla, rockabilly, czy angielskiej, szkockiej i irlandzkiej muzyki folkowej, a także jazzu i swingu. Występuje z gitarą akustyczną, elektryczną, keyboardem, harmonijką ustną. Wczesne utwory Boba Dylana zawierające komentarze społeczne, polityczne, filozoficzne i odwołujące się do literatury ignorowały istniejące konwencje muzyki pop wpisując się w nurt ówczesnej kontrkultury. Twórca piosenek uznawanych za hymny pokolenia: Blowin’ in the Wind, Like a Rolling Stone i protest songów: The Times They Are a-Changin’, Hurricane. Jego twórczość była nagradzana Grammy, Oscarem i Nagrodą Pulitzera. Został kilkakrotnie nominowany do Nagrody Nobla w dziedzinie literatury. W 2009 otrzymał Narodowy Medal Sztuki, a w 2012 – Prezydencki Medal Wolności – Wikipedia Wolna Encyklopedia.

Festiwal Legend Rocka
lipiec 2014 roku
Dolina Charlotty koło Słupska

Dodaj komentarz