• 2014-03-26

Ostatnie pożegnanie spektaklu Allegro Moderato

30 marca w Teatrze Dramatycznym w Warszawie odegrany zostanie po raz ostatni spektakl Allegro moderato.

„Allegro moderato" (źródła: materiały prasowe organizatora)

„Allegro moderato" (źródła: materiały prasowe organizatora)

Spektakl Allegro moderato Szymona Bogacza w reżyserii Krzysztofa Rekowskiego, którego premiera odbyła się w grudniu 2011 roku na Scenie Przodownik, schodzi z afisza. Sztuka powstała według metody Laboratorium Dramatu polegającej na włączeniu reżysera i aktorów do pracy nad tekstem oraz autora do pracy nad spektaklem.

Ewa gra w orkiestrze na oboju. Od kiedy pamięta jej życie jest podporządkowane rodzinie i dążeniu do muzycznej doskonałości. Dość przypadkowo Ewa zaczyna odkrywać swoje potrzeby, możliwości i pragnienia. Postanawia odmienić swoje życie. Jak wysoka jest cena poszukiwania wolności? Na ile możliwe jest odnalezienie własnego ja? Podjęcie kształtowania własnej tożsamości według własnego intelektu, płci i talentu?

Do pewnego momentu postać Ewy jest symbolem człowieka, który żyje nie dla siebie, ale pod dyktando innych. W jakiejś mierze jest to dla niej dobre i, co chcę podkreślić, prawdopodobnie życie takich ludzi (większości z nas?) jest łatwiejsze. Nie trzeba się martwić o to, co trzeba robić w życiu, nie trzeba zastanawiać się, czy jest się dobrym, czy wybitnym, a może tylko przeciętnym.

Szymon Bogacz

To jest tekst o dążeniu do wolności, która polega na byciu sobą bez względu na oczekiwania i oceny innych ludzi. Ta droga jest niebezpieczna i nigdy nie wiadomo, czy warto nią iść do końca. Bohaterka tego nie wie. Tekst Szymona Bogacza również nie odpowiada na te pytania, ale na pewno zachęca, by zadać je sobie samemu.

Krzysztof Rekowski, reżyser spektaklu

W spektaklu wystąpią: Dominika Ostałowska, Elżbieta Kijowska, Anna Stela, Zdzisław Wardejn i Bartosz Woźny.

Allegro Moderato
30 marca 2014 roku, godz. 19.00
Scena Przewodnik
Teatr Dramatyczny
Warszawa

Dodaj komentarz