• 2014-03-25

Interaktywny teatr na antenie Radia Pryzmat

28 marca na antenie Radia Pryzmat odbędzie się premiera teatru radiowego powstałego we współpracy ze Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie.

Teatr radiowy „Dzień dobry" (źródło: materiały prasowe organizatora)

Teatr radiowy „Dzień dobry" (źródło: materiały prasowe organizatora)

Dzień dobry to współczesny dramat Przemysława Kazuska skupiony wokół problematyki cyfryzacji życia. Premiera połączona zostanie z moderowaną na żywo interakcją na Facebooku, będzie to jedna z pierwszych tego typu akcji w Polsce. Teatr radiowy prezentowany będzie w ramach ogólnopolskiej akcji Dotknij Teatru.

Każdego dnia zapisywane są setki tysięcy terabajtów danych o wykonanych przez nas czynnościach w sieci. Równocześnie życie wirtualne sprawia, że coraz bardziej oddalamy się od rzeczywistości. Jak wpłynie to na naszą przyszłość? To jeden z głównych wątków poruszanych w sztuce Dzień dobry Przemysława Kazuska i przygotowanej przez grupę stogram jej adaptacji radiowej.

W realnym świecie nie dzielimy się z nieznajomymi informacjami, co dzisiaj jedliśmy, gdzie byliśmy, co nas boli ani nie pokazujemy prywatnych zdjęć noszonych w portfelu. Bohaterowie sztuki – Igor i Irena – przekraczają tę granicę, pozwalając na zatarcie się podziału pomiędzy tym co prywatne i publiczne. Całkowite oddanie się cyfrowemu światu sprawia, że tracimy więź z bliskimi a świat zaczynamy postrzegać bardziej mechanicznie.

Reżyseria: Bartłomiej Juszczak; występują: Paulina Lasyk, Ewa Pawlikowska, Dagmara Rapacka, Jakub Ligas, Krzysztof Lis; realizacja dźwięku: Marcin Dziedzic, Michał Różycki; produkcja: Anna Worobiec-Tonia; grafika: Kaja Czuchnicka.

Teatr radiowy powstał we współpracy ze Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie, Radiem Pryzmat oraz grupą teatralno-radiową stogram.

Teatr radiowy, Dzień dobry na podstawie tekstu Przemysława Kazuska
Premiera: 28 marca 2014, godz. 20.00
Powtórki: od 29 do 30 marca 2014, godz. 20.00
Antena Radia Pryzmat
Czas trwania: około 45 minut

Dodaj komentarz