• 2014-03-25

Premiera Mix&Match Project

20 marca w Concordia Design w Poznaniu odbyła się podwójna premiera – wystawy nowych wzorów porcelany zaprojektowanych przez przez światowej sławy ceramika Marka Cecułę dla Polskich Fabryk Porcelany Ćmielów i Chodzież oraz premiera wiosennego, autorskiego menu restauracji Concordia Taste które połączyła wspólna koncepcja Mix&Match (mieszaj i łącz).

Wernisaż wystawy porcelany „Mix&Match Project” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wernisaż wystawy porcelany „Mix&Match Project” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wernisaż wystawy poprzedził panel dyskusyjny z zakresu food designu: Nowy trend Mix&Match – kuchnia, restauracja i architektura stołu. Rozmówcami byli Marek Cecuła – projektant i ceramik oraz dyrektor artystyczny Polskich Fabryk Porcelany, Ewa Voelkel-Krokowicz – CEO Concordia Design, Inga Kamińska – Prezes Polskich Fabryk Porcelany Ćmielów i Chodzież S.A., Anna Wróblewska  Head of Consulting Concordia Design oraz Tomasz Trąbki – szef kuchni Concordia Taste. Rozmawiano o nowym trendzie Mix & Match (pol. mieszaj i łącz), który doskonale odpowiada na potrzeby użytkowników w obszarze spotkań przy stole. Dotyczy to zarówno nowoczesnych koncepcji w aranżacji stołu, a w nich nowej roli porcelany, jak i samego komponowania jedzenia, wyboru i szukania nowych smaków. Marek Cecuła ceramik, projektant i dyrektor artystyczny Polskich Fabryk Porcelany Ćmielów i Chodzież S.A. zinterpretował światowy trend Mix&Match i wraz z zespołem projektowym do istniejących form porcelany opracował nowe dekoracje. Połączenie organicznych, graficznych, a nawet ornamentowych wzorów w nowe zestawy porcelany zachęca do tworzenia własnych kompozycji.

Jak wykorzystywany jest trend Mix&Match w nowoczesnej restauracji? Widać to wyraźnie w tworzeniu otwartego na indywidualne wybory menu oraz kreowania potraw na zasadzie zaskakującego łączenia i miksowania smaków. Dzisiejsza restauracja to nie tylko samo menu, a nawet więcej niż samo miejsce spożywania posiłków. To także całe otoczenie, zastawa i sposób podawania potraw oraz aranżacja przestrzeni. Restauracja może być jednocześnie galerią fotografii, przestrzenią na aranżacje wystawy a także miejscem gdzie można poszerzyć swoja wiedzę na warsztatach i wykładach z zakresu food designu. Tę ideę realizuje na co dzień realizuje Concordia Design z restauracją Concordia Taste.

W ramach projektu Mix&Match odbędą się także warsztaty dla dzieci, podczas których najmłodsi będą projektować własne wzory dekoracji na talerzach z kolekcji Ćmielowa i Chodzieży. Mali i duzi designerzy najpierw opracują unikalne wzory na papierze, a następnie naniosą go na prawdziwe, porcelanowe talerze.

Wystawa porcelany Mix&Match (Cosmoplitan, Navy, Blossom i New Atelier)
20-31 marca 2014 r.
Concordia Design
Poznań

Dodaj komentarz