• 2014-03-25

Werdykt Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki 35. PPA

21 marca na Dużej Scenie Teatru Muzycznego Capitol ogłoszono werdykt Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki.

Konkurs Aktorskiej Interpretacji Piosenki (źródła: materiały prasowe organizatora)

Konkurs Aktorskiej Interpretacji Piosenki (źródła: materiały prasowe organizatora)

W ramach 35. Przeglądu Piosenki Aktorskiej zakończono II etap konkursu wyłaniając spośród siedemnastu uczestników finałową siódemkę. Werdykt ogłosiła Rada Artystyczna PPA w składzie: Kinga Preis, Jacek Bończyk, Mariusz Kiljan, Krzysztof Mieszkowski, Jerzy Satanowski, Bogusław Sobczuk, Cezary Studniak oraz dyrektor artystyczny PPA Konrad Imiela i główny producent Paweł Krupski.

Finalistki wezmą udział w warsztatach mistrzowskich, prowadzonych przez Olgę Szwajgier, Jacka Bończyka, Piotra Dziubka i Jacka Gęburę. Nagrody w Konkursie Aktorskiej Interpretacji Piosenki 35. PPA to Grand Prix – statuetka Tukana Złotego i 25 tys. zł, statuetki Tukana Publiczności i Tukana Dziennikarzy oraz nagroda Stowarzyszenia Autorów ZAiKS – 10 tys. zł za najlepsze wykonanie polskiej piosenki. Wszystkie panie otrzymają za wejście do Finału nagrodę w wysokości 3 tys. zł.

Koncert Finałowy odbędzie się 28 marca 2014 roku na Dużej Scenie Teatru Muzycznego Capitol.

A oto finalistki tegorocznego Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki:

  • Klara Broda –  wrocławianka, którą zainteresowania teatrem zaprowadziły w 2012 roku do Studium Musicalowego Capitol.
  • Karolina Czarnecka – absolwentka Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku, studentka wydziału aktorskiego  Akademii Teatralnej w Warszawie. Wśród dokonań artystycznych Pani Karoliny  znalazł się m.in. finał konkursu piosenki kabaretowej im. Jeremiego Przybory, a w kręgu jej zainteresowań pojawia się oprócz teatru i literatury, także elektroniczna muzyka folkowa.
  • Natalia Lubrano – wrocławianka, od kilkunastu lat związana z Rochecorbon we Francji, gdzie – jak mówi – prowadzi podwójne życie w roli matki i żony. Pochodzi z muzykującej rodziny, tworzy muzykę, pisze teksty i śpiewa. Na polskiej scenie muzycznej znana jest z wieloletniej współpracy ze środowiskiem wrocławskich hip-hopowców i z zespołem Miloopa, z którym wydała trzy albumy. W 2012 ukazała się solowa płyta wokalistki –  R.E.S.P.E.C.T.
  • Irena Melcer – od kilku lat próbuje realizować swoje teatralne i filmowe pasje na studiach w warszawskiej Akademii Teatralnej. Do swoich zawodowych sukcesów zalicza spotkanie z Krystyną Jandą, Janem Jakubem Kolskim i Robertem Glińskim na planach ich najnowszych filmów i spektakli.
  • Katarzyna Pośpiech – pochodzi z wielkopolskiego Tuliszkowa. W tamtejszym Domu Kultury rozpoczęła w wieku 6 lat swoją przygodę ze sztuką, a obecnym jej etapem są studia na wydziale aktorskim Akademii Teatralnej w Warszawie.
  • Ewelina Przybyła – tegoroczna dyplomantka PWST w Krakowie, miłośniczka czarnych brzmień i muzyki folk.
  • Paulina Walendziak – uczennica Policealnego Studium Edukacji i Praktyk Teatralnych w Toruniu. Wobec zamiaru Pani Pauliny zdawania do szkoły aktorskiej, nie dziwią też jej zainteresowania: sztuka współczesna, poezja i teatr.

Koncert Finałowy: Total Niemen, czyli o czym trąbodzwonisz.
28 marca 2014 roku, godz. 16.00 i 20.30
Duża Scena Teatru Muzycznego Capitol
Wrocław

Dodaj komentarz