• 2014-03-25

Joanna Mrówka z Marokiem w oku

Od 17 kwietnia w Galerii Ciasna w Jastrzębiu-Zdroju będzie można oglądać wystawę fotografii Joanny Mrówki pt. Oko na Maroko.

Fot. Joanna Mrówka (źródło: materiały prasowe organizatora)

Fot. Joanna Mrówka (źródło: materiały prasowe organizatora)

Joanna Mrówka… Nie potrafię zliczyć, ile już miała wystaw, a w Ciasnej jest to już piąta wystawa i to chyba coś powinno znaczyć – galeria daje jednemu autorowi tylko jeden raz miejsce na wystawę. A Mrówka zalicza się do pięciu chlubnych wyjątków.

Nie potrafię zliczyć, ile już wypraw w różne zakątki Świata zrobiła. Wielokrotnie Azja, ostatnio Afryka. Cztery wyprawy do Maroka, oczywiście wraz z rodziną – mężem i trójką drobiazgu, zaowocowały tą wystawą. Wystawą pełną słońca (a zarazem, nieodłącznie mu towarzyszących, cieni), pełną dzieci i kotów.

Zwłaszcza kotów, wszechobecnych i jakby pragnących zagarnąć dla siebie całą przestrzeń. Jak zawsze zdjęcia są perfekcyjne, doskonale naświetlone (co przy warunkach tam panujących nie jest wcale proste), pięknie skomponowane i, co najważniejsze, a w fotografii Joanny Mrówki jest regułą, niosące jakąś opowieść.

Pafnucy

Joanna Mrówka – jest adiunktem w Katedrze Matematyki na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Fotografią zajmuje się od klasy maturalnej. Jest członkiem Krakowskiego Klubu Fotograficznego, posiada tytuł AFIAP. Uczestniczyła w wielu wystawach zbiorowych, konkursach krajowych i zagranicznych. Jej pokaz z marokańskich podróży Moje oko na Maroko otrzymał wyróżnienie podczas Navigator Festival w 2013 roku.

Joanna Mrówka, Oko na Maroko
Wystawę można oglądać od 17 kwietnia do 9 maja 2014 roku
Galeria Ciasna
ul. Katowicka 17
Jastrzębie-Zdrój

Dodaj komentarz