Cyganeria Pucciniego w kinie Kijów.Centrum

5 kwietnia o godz. 18.45 kino Kijów.Centrum w Krakowie zaprasza operę Cyganeria Giacomo Pucciniego transmitowaną na żywo z nowojorskiej Metropolitan Opera.

Giaccomo Puccini „Cyganeria”, fot. Jonathan Tichlera (źródło: materiały prasowe organizatora)

Giaccomo Puccini „Cyganeria”, fot. Jonathan Tichler (źródło: materiały prasowe organizatora)

Klasyczna inscenizacja jednej z najsłynniejszych oper świata od ponad 30 lat cieszy się niesłabnącym powodzeniem publiczności Met. Dlatego też kierownictwo teatru postanowiło po raz drugi zrealizować transmisję Cyganerii (pierwsza odbyła się w 2008 roku), jednak tym razem dało szansę początkującym śpiewakom, których zaprosiło do wystąpienia w tym przedstawieniu. Widzowie zatem znów będą mogli wzruszać się losami nieszczęśliwej miłości hafciarki Mimì i poety Rodolfa, ubogich mieszkańców XIXwiecznego Paryża, których postaci wykreują młodzi i bardzo obiecujący artyści.

Przedstawienie trwa około 3 godzin i 25 minut (w tym 2 przerwy).

The Metropolitan Opera w Nowym Jorku to jeden z najznamienitszych teatrów operowych świata, a na jego scenie występują największe gwiazdy opery i baletu. Od kilku sezonów, nowojorskie produkcje transmitowane są na żywo do kin w setkach miast całego świata, w tym również do kina Kijów.Centrum w Krakowie. Za sprawą tychże spektakli, widzowie mogą odkryć światowe tytuły operowe w najlepszych inscenizacjach. Ponadto technika filmowa pozwala na obejrzenie widowisk z bliska w doskonałej jakości obrazu, a widz ma wrażenie, że znajduje się na scenie, tuż obok śpiewających artystów. Krystalicznie czysty dźwięk przestrzenny sprawia, że widzowie czują się nim otoczeni, tak jakby właśnie rozpoczynali spektakl razem z orkiestrą MET w Nowym Jorku.

Cyganeria
Muzyka: Giacomo Puccini
Dyrygent: Stefano Ranzani
Reżyseria: Franco Zeffirelli
W rolach głównych: Anita Hartig (Mimì), Susanna Phillips (Musetta), Vittorio Grigolo (Rodolfo), Massimo Cavalletti (Marcello), Patrick Carfizzi (Schaunard), Oren Gradus (Colline), Donald Maxwell (Benoît i Alcindoro)
5 kwietnia 2014 r., godz. 18.45
Retransmisja: 24 maja 2014 r., godz. 17.00
Kino Kijów.Centrum
Kraków

Dodaj komentarz