Gra w artystę – poznaj zasady w białostockim Arsenale

Od 29 marca w Galerii Arsenał w Białymstoku będzie można oglądać wystawę zbiorową pt. Gra w artystę. W projekcie udział biorą również zaprzyjaźnieni artyści, kuratorzy sztuki oraz filozofowie. Projekt Gra w artystę jest realizowany we współpracy z Magdaleną Godlewską-Siwerską, kuratorką programu edukacyjnego Plac Zabaw Arsenał.

Gra w artystę, Galeria Arsenał w Białymstoku (źródło: materiały prasowe organizatora)

Gra w artystę, Galeria Arsenał w Białymstoku (źródło: materiały prasowe organizatora)

Gry towarzyszą nam od wczesnego dzieciństwa. Wszyscy pamiętają Chińczyka, warcaby, bierki, pchełki, Eurobusiness. Ze znajomością zasad, czy bez znajomości zasad… Każdy z nas grał kiedyś w coś. Organizatorzy proponują zestaw sześciu pudełek z grami – inspirowanych Kolekcją II Galerii Arsenał. Kierując się prostymi zasadami, i poniekąd odtwarzając świat gier zapamiętanych z dzieciństwa, organizatorzy chcą nawiązać dialog z odbiorcą. Tworzymy zestaw unikatowych obiektów. Każde z pudełek jest swobodną opowieścią o innej pracy/problemie artystycznym. Każde z nich stanowi produkt, który może być odczytywany również bez kontekstu artystycznego.(…) Czy artyści to specjaliści, przemawiający niezrozumiałym kodem? Czy artysta wie, co chce powiedzieć? Czy odbiorca wie, co powinien zrozumieć? Ile jest w tej relacji gry aktorskiej, ile pozorowania, ile wzajemnego zaufania?

Zaproszenie na wernisaż i wystawę są jednocześnie zaproszeniem do wzięcia udziału w grze. W ramach projektu przeprowadzone zostaną warsztaty z publicznością, a zebrany materiał zostanie opracowany i wydany w formie katalogu.

Zuzanna Sękowska (kurator)

Udział biorą studenci i absolwenci Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie: Łukasz Radziszewski, Mikołaj Sobczak, Alex Urso, Wacław Wacławski, Daniel Witnicki
Kurator: Zuzanna Sękowska

Gra w artystę
Wernisaż: 29 marca 2014 roku, godz. 16.00
Wystawę można oglądać do 18 kwietnia 2014 roku
Galeria Arsenał
ul. A. Mickiewicza 2
Białystok, sala edukacyjna

Dodaj komentarz