• 2014-03-21

Zmarła Teresa Kaczyńska

19 marca zmarła Teresa Kaczyńska, wieloletnia aktorka Teatru Wybrzeże. Urna z prochami aktorki zostanie wystawiona w środę, 26 marca o godzinie 11.30 w kaplicy na gdańskim Cmentarzu Srebrzysko.

„Połowczańskie sady" (źródło: mat. prasowe)

„Połowczańskie sady" (źródło: mat. prasowe)

Teresa Kaczyńska po ukończeniu warszawskiej PWST (1957) została zaangażowana do Teatru Wybrzeże i występowała w nim do roku 2002. Na gdańskiej scenie zagrała wiele ważnych, głównych ról m.in. w spektaklach Zygmunta Hübnera (Clarice i Jane w Spójrz! Ja tańczę!.., Sonia w Zbrodni i karze, Luzzi w Pierwszym dniu wolności), Jerzego Jarockiego (Marta w Męczeństwie z przymiarką), Jerzego Golińskiego (Beatrycze w Wiele hałasu o nic, Elsie w Zabawie jak nigdy), Marka Okopińskiego (Masza w Połowczańskich sadach, Studentka w Potępieniu Doktora Fausta, Desdemona w Otellu), Zbigniewa Bogdańskiego (Klara w Zemście, Gileta w Księżniczce na opak wywróconej), Jerzego Kreczmara (Meg Dillon w Zakładniku), Kazimierza Kutza (Marta Feuchtwanger w Opowieściach z Hollywoodu). Ostatni raz wystąpiła w Niebezpiecznych związkach Waldemara Zawodzińskiego i Hanemannie Izabeli Cywińskiej.

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Pamiątki czasu

Zuzanna Sokołowska

„Diogenes szukający człowieka”, Giovanni Benedetto Castiglione, Rzym, 1645–1650, akwaforta, ze zbiorów Gabinetu Rycin PAU w Bibliotece Naukowej PAN i PAU w Krakowie (źródło: materiały prasowe)

Nieznana kolekcja

Krystyna Rzędzian

Olga Boznańska, Autoportret z japońską parasolką, 1892, fot. A. Podstawka (źródło: materiały MNKD)

Projekcja pustki

Daria Skok

Krystian „Truth” Czaplicki, „Kropla nad i”, Galeria Awangarda i Galeria SIC! BWA Wrocław, 2016, fot. Justyna Fedec (źródło: materiały prasowe organizatora)

Mullaghmore

Małgorzata Południak

Małgorzata Południak, „Mullaghmore”, okładka (źródło: materiały prasowe Wydawnictwa Forma)

Wada ukryta

Natalia Cieślak

Katarzyna Malejka, z serii „Ćwiczenia z niepewności”, fotografia, 2016, „Katarzyna Malejka. Wada ukryta”, Galeria Miłość, Toruń, 2016, fot. Tytus Szabelski (źródło: dzięki uprzejmości Galerii)

więcej artykułów
Sonda

Która z wymienionych instytucji Twoim zdaniem najlepiej promuje architekturę?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR