19 marca zmarła Teresa Kaczyńska, wieloletnia aktorka Teatru Wybrzeże. Urna z prochami aktorki zostanie wystawiona w środę, 26 marca o godzinie 11.30 w kaplicy na gdańskim Cmentarzu Srebrzysko.

„Połowczańskie sady" (źródło: mat. prasowe)

„Połowczańskie sady" (źródło: mat. prasowe)

Teresa Kaczyńska po ukończeniu warszawskiej PWST (1957) została zaangażowana do Teatru Wybrzeże i występowała w nim do roku 2002. Na gdańskiej scenie zagrała wiele ważnych, głównych ról m.in. w spektaklach Zygmunta Hübnera (Clarice i Jane w Spójrz! Ja tańczę!.., Sonia w Zbrodni i karze, Luzzi w Pierwszym dniu wolności), Jerzego Jarockiego (Marta w Męczeństwie z przymiarką), Jerzego Golińskiego (Beatrycze w Wiele hałasu o nic, Elsie w Zabawie jak nigdy), Marka Okopińskiego (Masza w Połowczańskich sadach, Studentka w Potępieniu Doktora Fausta, Desdemona w Otellu), Zbigniewa Bogdańskiego (Klara w Zemście, Gileta w Księżniczce na opak wywróconej), Jerzego Kreczmara (Meg Dillon w Zakładniku), Kazimierza Kutza (Marta Feuchtwanger w Opowieściach z Hollywoodu). Ostatni raz wystąpiła w Niebezpiecznych związkach Waldemara Zawodzińskiego i Hanemannie Izabeli Cywińskiej.

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Kronika z powstańczej Warszawy

Daria Bruszewska-Przytuła

Zbigniew Czajkowski-Dębczyński, „Dziennik powstańca”, Wydawnictwo Marginesy, 2014 (źródło: materiały prasowe Wydawnictwa)

Oblicza cielesności

Roksana Ligocka

Rysunki i obiekty Izabeli Żółcińskiej, „Cielesne kontinuum”, Galeria Sztuki Wozownia w Toruniu, 2014, fot. Kazimierz Napiórkowski (źródło: dzięki uprzejmości Galerii Sztuki Wozownia)

Warszawa, (nie)oczywiście

Dominika Plewik

Wojciech Zamecznik, fotografia z wystawy „Warszawa nieoczywista. Wojciech Zamecznik”, Fundacja Archeologia Fotografii, 2014 (źródło: dzięki uprzejmości Fundacji Archeologia Fotografii)

Nowe Horyzonty: akt 1

Dawid Myśliwiec

14. Międzynarodowy Festiwal Filmowy T-Mobile Nowe Horyzonty we Wrocławiu, 2014, otwarcie festiwalu, fot. K. Szwarc (źródło: materiały prasowe organizatora)

Polokoktowcy

Joanna Pokorna-Pietras

ternatywy i grupy „The Krasnals”, Wrocław, 2012, fot. archiwum grupy „The Krasnals” (źródło: materiały kwartalnika Artluk)

więcej artykułów
Sonda

Który wakacyjny festiwal filmowy uważasz za najważniejszy?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR

Najważniejszy
Newsletter Polskiej KulturyDołącz do O.pl

zamknij x