Wiosenny cykl warsztatów kreatywnego pisania Loesje w Warszawie

Od 30 marca do 18 maja w Warszawie potrwa cykl pięciu warsztatów kreatywnego pisania Loesje, będący częścią projektu W realu mam całą twarz nie tylko profil.

Ulotki „Loesje” (źródło: materiały prasowe)

Ulotki „Loesje” (źródło: materiały prasowe)

Warsztaty pisania Loesje [czyt. Luszje] odbędą się w czterech miejscach: Sztukarni (Mokotów), Bibliotece Publicznej na Trawiastej (Wawer), lokalu Państwomiasto (Śródmieście) oraz Faworach (Żoliborz). O dzielnicach i lokalizacjach zadecydowali na początku marca sami warszawiacy, głosując online na wybrane przez siebie dzielnice i sugerując miejsca warsztatowe.

Na cykl spotkań złożą się trzy sesje kreatywnego pisania oraz dwie redakcji końcowej, podczas których powstaną nowe serie minimalistycznych, czarno-białych plakatów z inspirującymi hasłami, podpisanych imieniem Loesje.

Warsztaty to zabawa skojarzeniami słownymi i pisanie krótkich tekstów, z których później wybierane są najciekawsze i najbardziej inspirujące. Są otwarte tematycznie: uczestnicy piszą na wszystkie tematy, jakie przyjdą im do głowy. Praca odbywa się w grupach, w języku po polskim lub angielskim. Kreatywne pisanie Loesje pobudza twórcze myślenie, ćwiczy techniki pracy w grupie i wyrażanie konstruktywnej krytyki.

Wlepki „Loesje” (źródło: materiały prasowe)

Wlepki „Loesje” (źródło: materiały prasowe)

Program

  • 30 marca, godz. 16.00–19.00 – Sztukarnia: Kreatywne pisanie po polsku i angielsku (język do wyboru)
  • 12 kwietnia, sobota, godz. 14.00–17.00 – Biblioteka Publiczna w Wawrze: Kreatywne pisanie po polsku i angielsku (język do wyboru)
  • 27 kwietnia, niedziela, godz. 16.00–19.00 – Państwomiasto: Kreatywne pisanie – redakcja końcowa tekstów z 30 marca i 12 kwietnia, przygotowanie nowej serii plakatów oraz wybór tekstów na nową serię wlepek i pocztówki Loesje
  • 11 maja, niedziela, godz. 17.00–20.00 – Fawory: Kreatywne pisanie po polsku i angielsku (język do wyboru)
  • 18 maja, niedziela, godz. 16.00–19.00 – Państwomiasto: Kreatywne pisanie – redakcja końcowa tekstów z 11.05, przygotowanie nowej serii plakatów oraz wybór tekstów na nową serię wlepek i pocztówki Loesje

Warsztaty Loesje
Od 30 marca do 18 maja 2014 roku
Biblioteka Publiczna w Wawrze, ul. Trawiasta 10
Fawory, ul. Mickiewicza 21
Państwomiasto, ul. Andersa 29
Sztukarnia, ul. Lewicka 10
Warszawa

Dodaj komentarz