• 2014-03-21

Miles Kane na Orange Warsaw Festival 2014

Miles Kane, jeden z najbardziej twórczych, współczesnych artystów Wielkiej Brytanii, wystąpi podczas Orange Warsaw Festival 2014. Koncert artysty odbędzie się ostatniego dnia festiwalu, 15 czerwca na Orange Stage.

Miles Kane (źródło: mat. prasowe)

Miles Kane (źródło: mat. prasowe)

Miles Kane – brytyjski gitarzysta i wokalista, który popularność zdobył z zespołem The Rascals. W 2009 roku, zespół zawiesił działalność, a Kane skupił się na karierze solowej. Swój debiutancki album pt. Colour of the Trap wydał wiosną 2011 roku, po czym ruszył w trasę koncertową po Anglii, supportując takie zespoły jak Arctic Monkeys czy Kasabian. Wkrótce Kane rozpoczął współpracę z frontmanem Arctic Monkeys – Alexem Turnerem co zaowocowało nowym, równoległym, znakomitym projektem – The Last Shadow Puppets. Najnowsze wydawnictwo w solowej karierze Kane’a to nagrywany między koncertami w studiach Londynu, Liverpoolu oraz Walii album Don’t Forget Who You Are z 2013 roku. Płyta z glam-rockowym brzmieniem promowana singlami: Give Up czy tytułowy Don’t Forget Who We Are natychmiast znalazła się w pierwszej dziesiątce brytyjskiej listy sprzedaży, a sam Kane został wyróżniony nominacją do NME Award w kategorii Best Solo Artist. Brytyjskie media określają Milesa mianem jednego z najbardziej dynamicznych i twórczych, współczesnych artystów Wielkiej Brytanii.

Siódma edycja festiwalu odbędzie się w dniach 13-15 czerwca, na Stadionie Narodowym w Warszawie. Po raz pierwszy festiwal potrwa trzy dni, a artyści wystąpią na dwóch scenach Orange Stage i Warsaw Stage. Dotychczas ogłoszeni artyści OWF 2014:

Scena Orange Stage:

13 czerwca - Kings Of Leon, Queens Of The Stone Age, Pixies, French Films,
14 czerwca - Florence and the Machine, The Kooks, The Wombats
15 czerwca - Outkast, David Guetta, Kasabian, Timbaland, Miles Kane

Scena Warsaw Stage:

13 czerwca - Snoop Dogg Aka Snoop Lion, Lily Allen, The Pretty Reckless, Ska-P, Jamal
14 czerwca – Hurts, Chase&Status
15 czerwca – Limp Bizkit, Bring Me The Horizon, I Am Giant, Chemia

Dodaj komentarz