Kids Love Design po raz trzeci

Szczecińska Fundacja ARTmosphere po raz trzeci zaprasza dzieci i dorosłych do udziału w festiwalu Kids Love Design. Tym razem na plan pierwszy wysuwa się pop-art i service design. Jak co roku nie zabraknie prac ważnych projektantów i artystów – pojawią się m.in. projekty Karima Rashida oraz ilustracje Zofii Stryjeńskiej. Aby poszerzyć krąg młodych odbiorców, opisy eksponatów prezentowane będą także  alfabecie Braille’a. III edycja Festiwalu rusza 25 kwietnia.

Kids Love Design 2014, proj. Joanna Gniady (źródło: materiały prasowe organizatora)

Kids Love Design 2014, proj. Joanna Gniady (źródło: materiały prasowe organizatora)

Ważnym puntem Kids Love Design jest realizowany po raz drugi międzynarodowy projekt społeczny Common Room. W tym roku zostanie zrealizowany w trzech miastach: Szczecinie, Riverze (Urugwaj), Santana do Livramento (Brazylia), w dwóch przestrzeniach: realnej i wirtualnej. Dzieci pracując wspólnie za pośrednictwem Internetu, wykorzystując nowe technologie, design i sztukę, tworzą genezę wystawy Common Room 2014, która ukazuje, jak ważny jest dźwięk – w tym rozmowa i dialog – do budowania i utrzymywania pokoju na świecie.

W kwietniu i maju, w miastach w Polsce, Niemczech, Włoszech, Hiszpanii, Urugwaju i Brazylii, odbędzie się szereg festiwalowych działań. Będą to wystawy prac współczesnych projektantów, eksponatów nawiązujących do nurtu pop-art, a także dzieł polskich ilustratorów. W trakcie festiwalu odbędzie się także architektoniczno-krajoznawczy wyjazd do stolicy Niemiec. Okazją do rozmów będzie panel dyskusyjny z udziałem Marii Dziewolskiej i Dawida Wienera. Festiwal to także różnorodna przestrzeń warsztatowa, w tym roku wypełniona ideami pop-artu i service designu.

W ramach festiwalu, organizator zaprasza dzieci w wieku od 4 do 9 lat, do udziału w konkursie plastycznym pt. Para mieszana, którego przedmiotem jest wykonanie projektu przytulanki pt. Mój przyjaciel. Termin nadsyłania prac mija 10 kwietnia.

Kids Love Design
Start: 25 kwietnia 2014 r.
Szczecin

Dodaj komentarz