• 2014-03-21

69: Poszukuję mężczyzny do zjedzenia

27 marca w Warszawie odbędzie się prapremiera spektaklu Igora Bauersima 69: Poszukuję mężczyzny do zjedzenia w reżyserii Karoliny Kirsz.

„69: Poszukuję mężczyzny do zjedzenia" (źródło: mat. prasowe)

„69: Poszukuję mężczyzny do zjedzenia" (źródło: mat. prasowe)

Pewna kobieta poszukiwała mężczyzny, który chciałby dać się zjeść. Taki mężczyzna zgłosił się. Doszli do porozumienia. Mężczyzna przyjechał w umówione miejsce, kobieta zabiła go i zjadła. Czy kobieta jest winna?

Głód: nostalgia metafizyczna i tęsknota za drugim człowiekiem.

Zjeść: posiąść drugą istotę, zawładnąć jej ciałem, duszą i sercem.

Historia mężczyzny, który chce zostać zjedzony i kobiety szukającej kogoś potrafiącego się jej całkowicie oddać. Gra z widzem i skojarzeniami. Gra słów na wielu poziomach. Historia inspirowana autentycznym przypadkiem kanibala z Rotenburga.
Kobieta staje przed sądem pytając:
Czy istnieją jakiekolwiek zasady moralne, według których nie mamy prawa rozporządzać naszym życiem? A może nasze życie nie należy do nas? W takim razie do kogo? Do naszych rodziców? Do społeczeństwa? Do państwa? Do kościoła? Do Boga? Za co w takim razie wolno wziąć odpowiedzialność jednostce?
Czy w ogóle istnieje wolność?

Projekt wspierany przez Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz Ambasadę Republiki Federalnej Niemiec w Warszawie

Teatr Hoteloko – powstał w 2011 roku z inicjatywy aktorki, reżyserki i producentki Agaty Życzkowskiej. Jest niezależnym teatrem, który skupia wokół siebie zawodowych artystów z Polski i z zagranicy, którzy ukończyli uczelnie artystyczne (m.in. Akademia Teatralna im. A. Zelwerowicza w Warszawie, Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. L. Schillera w Łodzi, Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie). Nazwa teatru jest ściśle związana z ideą: Teatr HOTELOKO nie ma stałej grupy artystów, ani nie ma swojej stałej siedziby. Osobą łączącą te ogniwa jest Agata Życzkowska, która zarówno realizuje własne pomysły, jak i rozwija projekty innych artystów. W efekcie różni twórcy zbierają się, aby zrealizować konkretny projekt i mogą pracować zarówno w Warszawie, w Madrycie, jak i w Berlinie. Teatr działa pod skrzydłami Fundacji Rozwoju Teatru NOWA FALA [frt:nf], dzięki pomocy której produkuje kolejne spektakle. Teatr HOTELOKO zrealizował do tej pory trzy produkcje: Pracownia Ludica nr 2, reż. Solange Bonfil – premiera w Madrycie w październiku 2011 r., Końce świata, reż. Karolina Kirsz  premiera w Warszawie w marcu 2012 r. oraz Podwórko Korczaka, reż. Paweł Paszta  premiera w Warszawie w grudniu 2012. Ponadto Teatr HOTELOKO zrealizował czytanie performatywne Cyjanek o piątej  prezentowane dwukrotnie w Warszawie (lipiec 2012 i marzec 2013).

69: Poszukuję mężczyzny do jedzenia
Igor Bauersima

Teatr Hoteloko

Tłumaczenie: Karolina Bikont
Reżyseria: Karolina Kirsz
Scenografia i projekcje wideo: Thomas Harzem
Kostiumy: Ewelina Brudnicka
Występują: Agata Życzkowska, Grzegorz Stosz
Producent: Teatr HOTELOKO
Produkcja: Agata Życzkowska//Fundacja Rozwoju Teatru NOWA FALA

Premiera w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru oraz projektu Dotknij teatru:
27 marca 2014 r., godz. 19.00, Klub Kultury Saska Kępa, ul. Brukselska 23, Warszawa
Druga premiera:
28 marca 2014 r. godz. 20.00, Teatr Druga Strefa, ul. Magazynowa 14a
Pozostałe spektakle: 29 marca 2014 r., godz. 19.00, Klub Kultury Saska Kępa, wstęp wolny na zaproszenia
4,5 kwietnia 2014 r. godz. 20:00, Teatr Druga Strefa

Dodaj komentarz