• 2014-03-20

Waglewski Fisz Emade w Teatrze Osterwy w Lublinie

7 maja w teatrze im. Juliusza Osterwy w Lublinie odbędzie się koncert Rodziny Waglewskich promujący najnowszy album Matka, Syn, Bóg.

Waglewski Fisz Emade (źródło: materiały prasowe organizatora)

Waglewski Fisz Emade (źródło: materiały prasowe organizatora)

Nowy krążek osiągnął status Złotej Płyty, a koncert jest częścią trasy, która go promuje. Artyści zapowiadają, że wypowiedź artystyczna dotyczyć będzie spraw ważnych, ale w wielu przypadkach potraktowanych z dystansem charakterystycznym dla nich samych.

Producentem muzycznym albumu jest EMADE, który także gra we wszystkich utworach na perkusji. Słowa napisali Fisz (głos, gitara basowa) i Wojciech Waglewski (głos, gitary). Kompozycje w większości należą do Wojciecha Waglewskiego. Płyta powstawała od kwietnia do sierpnia 2013 w warszawskim Studio S-4, Studio Sound & More oraz Studio Master Lab Jacka Gawłowskiego. Gościnnie na płycie pojawili się m.in. Miłosz Pękala – wibrafon – grający m.in. z zespołem Mitch&Mitch, wokalistka duetu Rebeka – Iwona Skwarek – głos, Mariusz Obijalski – fortepian (Tworzywo, Natu), Stefan Wesołowski – instr. smyczkowe.

Tym razem jest to płyta wymyślona wspólnie…zespołowo ponieważ od czasu poprzedniej płyty będącej jednorazowych projektem, powstał zespół Waglewski, Fisz, Emade…W związku z tym Większa dojrzałość i większa spójność materiału. Po ukończeniu i przesłuchaniu całości, nie mogliśmy oprzeć się wrażeniu, że to najbardziej osobisty, najgłębszy i jednocześnie najprawdziwszy materiał biorąc pod uwagę wszystko to, czego dokonaliśmy do tej pory…

– Wojciech Waglewski.

Waglewski Fisz Emade, Matka Syn Bóg
7 maja 2014 rok, godz. 19.00
Teatr im. J. Osterwy
Lublin

Dodaj komentarz