• 2014-03-20

Michael Bublé zagra w hali Kraków Arena

Krakowskie Biuro Festiwalowe i Agencja Go Ahead zapraszają na krakowski występ Michaela Bublé. 4 listopada w nowo otwartej hali artysta zagra jedyny w Polsce koncert w ramach trasy promującej album To Be Loved.

Michael Bublé, plakat (źródło: mat. prasowe)

Michael Bublé, plakat (źródło: mat. prasowe)

Wokalista zyskał status międzynarodowej gwiazdy za sprawą wydanego w 2003 roku krążka Michael Bublé, na którym zaśpiewał kilkanaście standardów swingu i jazzu w nowych interpretacjach. Wkrótce po tym Bublé wydał świąteczną EP-kę Let It Snow oraz DVD dokumentujące jego fantastycznie przyjętą, światową trasę koncertową. Od tego czasu piosenkarz cieszy się niesłabnącą popularnością. Bublé jest wielokrotnym laureatem nagród Juno oraz Grammy, a każdy jego album zyskuje status platyny nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale i na całym świecie. Album z 2005 roku It’s Time oraz wydany dwa lata później Call Me Irresponsible osiągnęły szczyty notowań Billboard, Canadian Chart, UK Chart i australijskiej ARIA. Piosenka Me And Mrs. Jones zajęła 1. miejsce podsumowania Listy Przebojów Programu Trzeciego w 2007 roku.

Najbardziej spektakularnym sukcesem Michaela jest jego album z 2009 roku Crazy Love, który nie tylko zadebiutował na szczycie Billboardu, ale też utrzymał się tam przez kolejne dwa tygodnie. Dwa lata później ukazał się świąteczny longplay Christmas, który obok krążka Adele był najchętniej kupowanym albumem na świecie. Ostatnia płyta Michaela Bublé To Be Loved, została wydana w kwietniu ubiegłego roku i powtórzyła sukces poprzednich płyt, stając się tym samym czwartym numerem jeden w dorobku artysty.

Muzyk słynie również z niezwykle widowiskowych występów na żywo. W ramach trasy promującej jego poprzedni album Crazy Love Bublé zagrał ponad osiemdziesiąt koncertów w samych tylko Stanach Zjednoczonych, a na całym świecie zobaczyło go ponad dwa miliony osób, wykupując wszystkie dostępne w sprzedaży bilety. Latem ubiegłego roku zagrał serię dziesięciu koncertów w londyńskiej O2 Arena, co czyni go, obok Prince’a i Rogera Watersa, najdłużej koncertującym solowym artystą we wspomnianej sali. Podczas listopadowego koncertu w Krakowie polscy fani będą mieli okazję usłyszeć zarówno kompozycje z najnowszego albumu artysty jak i jego największe hity: Kissing a Fool, Feeling Good, Hold On czy Crazy Love.

Koncert Michaela Bublé w Polsce
4 listopada 2014 roku
Kraków

Dodaj komentarz