• 2014-03-20

Miasto Poezji w Lublinie – zorganizuj spotkanie poetyckie w swoim domu

Od 19 do 23 maja będzie odbywała się kolejna edycja festiwalu Lubelskie Spotkania Literackie – Miasto Poezji. Organizatorzy zachęcają do współtworzenia spotkań poetyckich w prywatnych mieszkaniach.

„Miasto Poezji” - Lubelskie Spotkania Literackie, logo (źródło: materiały prasowe)

„Miasto Poezji” - Lubelskie Spotkania Literackie, logo (źródło: materiały prasowe)

Podczas Festiwalu będą odbywać się różnorodne działania społeczno-artystyczne popularyzujące poezję, skierowane do dzieci, młodzieży i dorosłych. Tak jak w poprzednich latach w organizację atrakcji może włączyć się każda osoba zainteresowana literaturą, organizując spotkanie związane z poezją we własnym mieszkaniu lub w przestrzeni publicznej.

Podczas takich spotkań ich uczestnicy mogą na przykład czytać swoje ulubione wiersze, opowiadać o fascynacji poezją lub konkretnym poetą, zaprezentować montaż słowno-muzyczny albo spektakl na podstawie poezji, pisać wiersze, omawiać i wspominać twórczość i biografię wybranego poety, oglądać filmy poświęcone literaturze.

Uczestnikami tych wydarzeń mogą być znajomi i przyjaciele, ale impreza powinna być otwarta dla wszystkich zainteresowanych. Adresy spotkań zostaną wpisane w Książkę Adresową Miasta Poezji. Ośrodek Brama Grodzka – Teatr NN wesprze propozycje działań od strony organizatorskiej i promocyjnej. Propozycje można nadsyłać do 13 kwietnia 2014 r.

Lubelskie Spotkania Literackie – Miasto Poezji
Od 19 do 23 maja 2014 roku
Lublin

Dodaj komentarz