• 2014-03-20

Bananowy Rejs – Przedszkole Mediów we WRO

23 marca o 12.30 w Centrum Sztuki WRO w ramach Niedzielnego Poranku Filmowego odbędzie się pokaz filmów animowanych z cyklu Przedszkole Mediów.

Niedzielny Poranek Filmowy, „Kapitan Kliper”, Centum Sztuki WRO (źródło: materiały prasowe organizatora)

Niedzielny Poranek Filmowy, „Kapitan Kliper”, Centum Sztuki WRO (źródło: materiały prasowe organizatora)

W ramach odbywających się od początku roku Niedzielnych Poranków Filmowych, Centrum Sztuki WRO prezentuje głównie klasyczne i współczesne filmy polskie.

Tym razem mali widzowie będą mogli poznać kolejną część przygód rudobrodego Kapitana Klipera, któremu towarzyszą nieodłączna małpka Gogo, pirat Szalony Roger i jego papuga Kiwit.

Rudobrody Kliper i Gogo, pływając swoim statkiem Hermesem, przewożą różne ładunki i towary, najczęściej na zlecenie tajemniczego cesarza Wysp Upalnych (można przypuszczać, że Cesarz istnieje, skoro zleca transporty Kliperowi, choć nie wiadomo jakże ten Cesarz i jego wyspy wyglądają). W międzyczasie Kliper rzępoli na wiolonczeli i trochę się przechwala, a Gogo beztrosko małpuje. A gdzie w takim razie awantura, przygoda i rozliczne perypetie? Te w każdym odcinku zapewnia polujący nieustannie na Hermesa, wesoły pirat Szalony Roger i jego ptak Kiwit (taka sympatyczna zaspana zielona papuga).

Po projekcji na najmłodszych widzów czekają oczywiście związane z filmami zabawy warsztatowe!

Program:

  • Bananowy rejs
  • Szalony Roger w opałach
  • Wyspa
  • Faworyt cesarza

Niedzielny Poranek Filmowy – Przedszkole mediów
Prezentacja odbędzie się 23 marca 2014 roku o godzinie 12.30
Centrum Sztuki WRO
Widok 7
Wrocław

Dodaj komentarz