• 2014-03-19

Teoria wszystkiego Terry’ego Gilliama

Teoria wszystkiego – najnowszy film Terry’ego Gilliama z udziałem Christopha Waltza, Davida Thewlisa, Matta Damona i Tildy Swinton, wejdzie do polskich kin 23 maja.

„Teoria wszystkiego”, reż. Terry Gilliam (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

„Teoria wszystkiego”, reż. Terry Gilliam (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Terry Gilliam jest jednym z twórców legendarnej grupy Monty Python i reżyserem kultowych filmów: Monthy Pyton i Święty Graal, 12 małp, Parnassus czy Brazil.

Tuż przed brytyjską premierą reżyser zorganizował specjalny pokaz filmu dla rodziny i znajomych, na którym pojawiło się wiele gorących brytyjskich nazwisk, w tym m.in. Stephen Fry, aktor, komik, pisarz i reżyser, w Polsce znany przede wszystkim z serialu Czarna Żmija z Rowanem Atkinsonem; aktor i filmowiec Simon Pegg (Wysyp żywych trupów, Hot Fuzz – Ostre psy), aktor Jonathan Pryce (Brazil, Carrington, Piraci z Karaibów), komik Bill Bailey, piosenkarka Paloma Faith oraz pisarka Joanne Harris, autorka bestsellerowej powieści Czekolada, zekranizowanej przez Lasse Hallströma, z Juliette Binoche w roli głównej. Wszyscy wymienieni są aktywnymi użytkownikami mediów społecznościowych i chętnie dzielili się pozytywnymi wrażeniami z filmu z rzeszą fanów obserwujących ich na Twitterze.

Teoria wszystkiego to niezwykła wyprawa do szalonego, surrealistycznego świata Terry’ego Gilliama. To czarna – jak czarna dziura – komedia w gwiazdorskiej obsadzie, z nagrodzonymi Oscarami Christopherem Waltzem, Mattem Damonem oraz Tildą Swinton.

W niedalekiej przyszłości ludzie zostają pozbawieni resztek prywatności, a odpowiedzią na każde – nawet najskrytsze ich pragnienia – są wszechobecne wirtualne usługi, którymi sterują wielkie korporacje. Ukrywający się przed światem ekscentryczny geniusz Qouen Leth (Waltz) otrzymuje od prezesa zarządu najpotężniejszego koncernu świata (Damon) tajną misję. Korzystając z wszelkich dostępnych ludziom środków ma rozszyfrować sens istnienia wszechświata. Jednak zanim rozwiąże największą ze wszystkich zagadek, musi zmierzyć się ze swoimi paranojami i obsesjami, szaloną psychoanalityczką (Swinton), namolnym szefem, tajemniczą nieznajomą, która chce z nim uprawiać wirtualny seks oraz czarną dziurą, która nieubłaganie zasysa cały wszechświat…

Teoria wszystkiego
Reżyseria: Terry Gilliam
Obsada: Christoph Waltz, David Thewlis, Matt Damon, Tilda Swinton
Dystrybucja: Gutek Film
W kinach od 23 maja 2014 r.

Dodaj komentarz