Domofon poezji w krakowskiej Nowej Prowincji

W drzwiach kawiarni Nowa Prowincja w Krakowie zawisł szczególny domofon – Domofon poezji. Po naciśnięciu guzika z nazwiskiem przemówią znani poeci czytający swoje wiersze, m.in. Ewa Lipska, Adam Zagajewski, Ryszard Krynicki czy Bronisław Maj.

Domofon poezji (źródło: materiały prasowe)

Domofon poezji (źródło: materiały prasowe)

W Domofonie będzie można usłyszeć także archiwalne nagrania z głosem Wisławy Szymborskiej i Czesława Miłosza. Wszystko w ramach świętowania 10-lecia jednej z najbardziej literackich kawiarni w mieście. Teraz, dzięki tytułowi Miasta Literatury UNESCO, który Kraków uzyskał w październiku zeszłego roku, literatura zabrzmi nawet w domofonie.

Domofon poezji (źródło: materiały prasowe)

Domofon poezji (źródło: materiały prasowe)

Projekt jest wspólnym przedsięwzięciem Krakowskiego Biura Festiwalowego i Nowej Prowincji. Większość nagrań została udostępniona dzięki uprzejmości Wydawnictwa a5. Projekt nawiązuje do zrealizowanej w ramach jubileuszowego Roku Miłosza w 2011 r. instalacji Anny Maraj, która przy ulicy Bogusławskiego 6/5a, czyli pod ostatnim adresem zamieszkania Czesława Miłosza, zamontowała domofon symbolicznie otwierający drzwi do mieszkania poety.

Domofon poezji
Od marca 2014 roku
Nowa Prowincja w Krakowie

Dodaj komentarz