Mateusz Baj zwycięzcą Poland National Award

Mateusz Baj otrzymał pierwszą nagrodę Poland National Award w konkursie Sony World Photography Awards 2014. Drugie miejsce zajął Adrian Jaszczaka, a trzecie Artur Gutowski.

Fot. Mateusz Baj, pierwsze miejsce w konkursie Poland National Award SWPA 2014 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Fot. Mateusz Baj, pierwsze miejsce w konkursie Poland National Award SWPA 2014 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Prace na konkurs National Award mogły być zgłaszane niezależnie od reprezentowanego poziomu umiejętności. Zadaniem jury był wybór i uhonorowanie najlepszego zdjęcia wykonanego przez Polaka, zgłoszonego w dowolnej z dziesięciu kategorii otwartych konkursu Sony World Photography Awards 2014.

Mateusz Baj, obecnie student kierunku Fotografia prasowa na Uniwersytecie Warszawskim, otrzymał nagrodę za zdjęcie pt. Mieszkanka Szacka na Ukrainie ze swoim koniem. W jury zasiadał między innymi słynny polski fotografik Tomasz Tomaszewski.

Zdjęcie ukazuje Tatianę, mieszkankę Szacka na Ukrainie. Na ukraińskich wsiach, w gospodarstwach rolnych konie w dalszym ciągu są niezastąpionymi zwierzętami użytkowymi. Moja fotografia stanowi część większego projektu, którym zajmuję się już od kilku lat. Jego celem jest dokumentacja ludzi z pogranicza polsko-białorusko-ukraińskiego

– opowiada o swojej zwycięskiej pracy Mateusz Baj

Jako zdobywca nagrody Poland National Award Mateusz Baj otrzyma cyfrowy sprzęt fotograficzny Sony oraz zaproszenie na koszt organizatorów do udziału w gali Sony World Photography Awards 2014, która odbędzie się 30 kwietnia w Londynie. Zwycięskie zdjęcie będzie można oglądać od 1 do 18 maja w londyńskim Somerset House, w ramach wystawy Sony World Photography Awards Exhibition.

I miejsce – Mateusz Baj
II miejsce – Adrian Jaszczak
III miejsce – Artur Gutowski

Mateusz Baj, pierwsze miejsce Poland National Award
Gala Sony World Photography Awards 2014 odbędzie się 30 kwietnia 2014 roku
Zwycięskie prace można oglądać od 1 do 18 maja 2014 roku
Somerset House w Londynie

Dodaj komentarz