• 2014-03-17

Marcin Jastrzębski o samotności pejzażu

Od 14 marca w Galerii Fotografii B&B w Bielsku-Białej można oglądać wystawę prac Marcina Jastrzębskiego pt. Pejzaż samotny.

Fot. Marcin Jastrzębski, „Pejzaż samotny” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Fot. Marcin Jastrzębski, „Pejzaż samotny” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Cykl składa się z 31 fotografii. Wszystkie zarejestrowałem na materiałach analogowych, wykorzystując technikę długich ekspozycji. Czas naświetlania każdego zdjęcia wynosił od kilku, kilkunastu minut do godziny. Charakterystyczna estetyka tego typu fotografii, pozwala na stworzenie obrazów, w których przedstawiony świat, oczyszczony jest ze zbędnych i ulotnych szczegółów.

Marcin Jastrzębski, ur. 1974 w Lublinie. Studiował filozofię na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Członek Lubelskiego Towarzystwa Fotograficznego oraz Związku Polskich Artystów Fotografików. Utrwala głównie naturę, pejzaż, charakterystyczne miejsca miast.

Posługuje się fotografią cyfrową, analogową (w tym wielkoformatową) oraz otworkową ze względu na naturalnie uzyskiwane długie czasy naświetlania. Uczestniczył w około 50 zbiorowych wystawach fotografii artystycznej. Laureat konkursów fotograficznych oraz z dziedziny grafiki komputerowej w kraju i za granicą. W 2013 r. był przedstawicielem Polski na Biennale Fotografii Artystycznej w Bogocie w Kolumbii. Pasjonat podróży motocyklowych. Głównie samotnie przemierzył motocyklem północne rejony Europy, od najdalszych terenów Szkocji poprzez Skandynawię i Północne rejony Półwyspu Kolskiego Rosji, a także Bałkany.

Marcin Jastrzębski, Pejzaż samotny
Wernisaż: 14 marca 2014 roku, godz. 18.00
Wystawa potrwa do 11 kwietnia 2014 roku
Galeria Fotografii B&B w Bielsku-Białej

Dodaj komentarz