Irena Skalik – jak się żyje na blokowiskach?

Od 19 marca w Galerii Pojedynczej Centrum Kultury Katowice będzie można oglądać wystawę Ireny Skalik, w ramach której zostanie zaprezentowany obraz z cyklu Sosnowiec, Zagórze – 2013.

Autorka pracy: Irena Skaklik (źródło: materiały prasowe organizatora)

Autorka pracy: Irena Skalik (źródło: materiały prasowe organizatora)

Miejskie osiedla, blokowiska – jak się na nich żyje? To pytanie stało się punktem wyjścia dla twórczych poszukiwań Ireny Skaklik. Autorka przedstawia ludzi żyjących w przestrzeniach swoich małych mieszkań, przytłoczonych otaczającym ich ogromem, zamkniętych na świat. Kolor obrazu, czy raczej jego brak, ma za zadanie podkreślić szarość życia mieszkańców blokowisk.

Irena Skalik – absolwentka katowickiej ASP. Studia licencjackie z zakresu grafiki warsztatowej ukończyła w pracowni profesora Budki, tytuł magistra obroniła w Pracowni Malarstwa, pod kierunkiem profesora Rykały. Prezentowana praca jest częścią jej dyplomu głównego.

Galeria Pojedyncza przeznaczona jest dla wszystkich, którzy mają do pokazania światu coś niebanalnego. Co dwa tygodnie na Przystanku w Centrum będzie się pojawiać jedna praca jednego autora. Inicjatywa adresowana jest do wszystkich, niezależnie od wykształcenia. Na ścianie Pojedynczej mają szansę zawisnąć zarówno prace studentów i absolwentów uczelni artystycznych, jak i osób stosownych certyfikatów różnymi wyrokami losu pozbawionych. Naszym głównym założeniem jest pluralizm — zapraszamy zatem wszystkich zainteresowanych twórców, działających we wszelkich możliwych technikach.

Irena Skalik, Sosnowiec, Zagórze – 2013
Wernisaż: 19 marca 2014 roku, godz. 17.00
Wystawa potrwa do 2 kwietnia 2014 roku
Galeria Pojedyncza, Centrum Kultury Katowice

Dodaj komentarz