• 2014-03-15

Boże mój!

29 marca w Teatrze im. S. Jaracza w Łodzi odbędzie się polska prapremiera sztuki Anat Gov Boże mój! w przekładzie Agnieszki Olek, w reżyserii Jacka Orłowskiego. Boże mój! w łódzkim Jaraczu będzie pierwszą realizacją spośród sztuk Anat Gov w Polsce.

„Boże mój!", fot. Greg. Noo-Wak (źródło: mat. prasowe)

„Boże mój!", fot. Greg. Noo-Wak (źródło: mat. prasowe)

Zdarzają się spotkania, które okazują się cudem – niosą nadzieję, nowe szanse, poczucie sensu. Bywa, że dwoje nieszczęśliwych ludzi – osamotnionych, uwięzionych w społecznych schematach, nawiązuje relację, która pozwala odzyskać siłę, harmonię i odnaleźć drogę do światła. W XXI wieku, kiedy to depresja stała się chorobą ludzkości a sesje terapeutyczne możliwe są już nawet w teatrze, warto przyjrzeć się spotkaniu psychoterapeutki Elli i jej oryginalnego pacjenta. Kim jest tajemniczy Pan B i czy jest szansa by mu pomóc?

Jacek Orłowski kontynuuje poszukiwania odpowiedzi na fundamentalne pytanie o sens życia. Po rosyjskich klasykach – Przypadku Iwana Iljicza Lwa Tołstoja i Karamazow Fiodora Dostojewskiego, nadszedł czas na tragikomedię izraelskiej dramatopisarki Anat Gov, słynącej z tekstów pełnych optymizmu i wiary w drugiego człowieka. Kobiecy, subtelny i pełen prostoty tekst w interpretacji reżysera-mężczyzny z pewnością nabierze nowego wymiaru. W imię czego i dlaczego warto żyć? Czy to możliwe, by sens życia rodził się w relacji z drugim człowiekiem? Czy można znaleźć radość i szczęście w zwykłej codzienności? Okazuje się, że o kwestiach kluczowych w życiu każdego z nas można mówić z ironią i dowcipem, choć całkiem poważnie i bez krzty naiwności.

Boże mój! w łódzkim Jaraczu to pierwsza realizacja sztuki cenionej autorki w Polsce.

Anat Gov
Boże mój!

Przekład: Agnieszka Olek
Reżyseria i opracowanie muzyczne: Jacek Orłowski
Scenografia: Izabela Stronias
Reżyseria światła: Szymon Lenkowski
Asystent reżysera, inspicjent, sufler: Ewa Wielgosińska

Występują:
Ella – Milena Lisiecka
Bóg – Bronisław Wrocławski
Lior – Marcin Łuczak

29 marca 2014 roku
Teatr im. Stefana Jaracza w Łodzi

Dodaj komentarz