• 2014-03-14

Woodkid ponownie wystąpi w Polsce

Francuski producent, performer, wokalista i twórca teledysków, szerzej znany jako Woodkid, zawita 10 czerwca do stolicy Dolnego Śląska, by wystąpić w Hali Orbita w ramach WrocLove Fest 2014.

Woodkid, koncert we Wrocławiu (źródło: mat. prasowe)

Woodkid, koncert we Wrocławiu (źródło: mat. prasowe)

Francuski reżyser polskiego pochodzenia Yoann Lemoine znany jest pod pseudonimem Woodkid. Jako muzyk zadebiutował
 w marcu 2011 roku utworem Iron, do którego sam stworzył klip. Piosenka została wybrana motywem przewodnim trailera gry Assasin’s Creed: Revelations oraz pojawiła się w zapowiedzi filmu Hitchcock. Tekstem utworu zainspirował się również dom mody Dior, dając swojej kolekcji nazwę A Soldier On My Own.

Ponad rok po wydaniu debiutanckiej EP-ki Woodkida, ukazała się kolejna pt. Run Boy Run, przynosząca następny hit, do którego później powstał zapadający w pamięć teledysk. Wreszcie w marcu 2013 roku do sprzedaży trafił pierwszy album Woodkida, The Golden Age, inspirowany w dużej mierze dzieciństwem spędzonym w Polsce oraz komunizmem. Sam artysta o albumie mówi, że historia, którą opowiada, to proces przejścia
 od dzieciństwa do dorosłości, zmiany, jakie zachodzą w ciele i w duszy.
 Na potrzeby teledysków stworzył również postać, która dorasta wraz
 z kolejnymi utworami. The Golden Age znalazła się w czołówce zestawień najważniejszych albumów 2013 roku.

Artystę można było oglądać w Polsce już trzy razy. Jego koncerty 
to wciągające spektakle, pełne barokowego przepychu, który tworzą użyte przez artystę instrumenty dęte, fortepian, bębny i smyczki, a także jego gładki i głęboki głos. We Wrocławiu pojawi się po raz pierwszy i to przy wyjątkowej okazji, bo w ramach Święta Wrocławia – Wroclove. Koncert odbędzie się 10 czerwca w Hali Orbita.

Woodkid w ramach Wroclove Fest 2014
10 czerwca 2014 r., godz. 20.00
ul. Wejherowska 34, Hala Orbita
Wrocław

Dodaj komentarz