• 2014-03-14

Premiera scenicznej adaptacji Skazy

Polska prapremiera Skazy Josephine Hart odbędzie się już 10 kwietnia 2014 w Teatrze Syrena. Reżyseria Adam Sajnuk, w roli głównej Jacek Poniedziałek.

„Skaza", plakat (źródło: mat. prasowe)

„Skaza", plakat (źródło: mat. prasowe)

Thriller erotyczny o namiętnym związku starszego mężczyzny i młodej kobiety, będącej… narzeczoną jego syna. Stephen Fleming szanowany lekarz, mąż i ojciec, zaczyna robić karierę polityczną, co dopełnia obrazu człowieka sukcesu. Tymczasem dręczy go dojmujące uczucie pustki. Na przyjęciu poznaje atrakcyjną i tajemniczą dziennikarkę, Annę Barton. Mimo że ma ona wkrótce wyjść za jego syna, Fleming nie potrafi oprzeć się skrywającej mroczną tajemnicę femme fatale…

Na podstawie powieści Josephine Hart wybitny francuski reżyser Louis Malle nakręcił znakomity film z Jeremym Ironsem i Juliette Binoche w rolach głównych.

Sceniczną adaptację Skazy przygotowuje reżyser Adam Sajnuk, którego nazwisko jest dziś jednym z najbardziej gorących nazwisk w polskim teatrze – w roku 2014 reżyserować będzie m.in. w Teatrze Narodowym, w Teatrze Polskim i w Teatrze Polonia u Krystyny Jandy (u której wyreżyserował już dwa spektakle). Rok zacznie jednak od współpracy z Teatrem Syrena, a zmysłowa, erotycznie rozwibrowana Skaza w jego reżyserii zapowiada się na jedno z najgłośniejszych wydarzeń sezonu.

Skaza

Reżyseria: Adam Sajnuk
Scenografia i kostiumy: Katarzyna Adamczyk
Muzyka: Michał Lamża

Obsada:
Jacek Poniedziałek – Stephen Fleming
Aleksandra Justa – Ingrid Fleming
Anna Terpiłowska – Anna Barton
Maciej Radel – Martyn Fleming
Andrzej Makowiecki – Edward Lloyd
Dorota Gorjainow – matka Anny

Premiera: 10 kwietnia 2014 roku
Teatr Syrena w Warszawie

Komentarze (4) do artykułu “Premiera scenicznej adaptacji Skazy”

 1. Serdecznie zapraszamy na ten wyjątkowy dla naszego teatru spektakl. Bilety można nabyć pod adresem: http://teatrsyrena.pl/rezerwacja/termin.html?id=99

  Na portalu YouTube można już obejrzeć krótki zwiastun naszego spektaklu: http://youtu.be/k9IjKuVuAlo

  W razie pytań jesteśmy do dyspozycji.

  Biuro Prasowe Teatru Syrena
  http://www.teatrsyrena.pl

 2. Zapraszamy również do polubienia naszego FanPage’a na Facebooku. Jest to świetne źródło o wszystkim, co dzieje się w naszym Teatrze. Są tam też zdjęcia z prób Skazy :) http://www.facebook.com/teatr.syrena.5/posts/653021624734842

  W razie pytań jesteśmy do dyspozycji.

  Biuro Prasowe Teatru Syrena
  http://www.teatrsyrena.pl

 3. Karol

  Bilety kupione! Na 29 kwietnia. Liczę, że wieczór będzie tak udany, jak czyta się w opiniach ludzi, którzy już byli na państwa teatrze na Skazie.

 4. Karol

  Czy zagląda tu jeszcze ktoś z Biura Prasowego Teatru? Czy w Państwa teatrze lokal znajdujący się pod sceną działa w trakcie i po spektaklu? Najprawdopodobniej będę chciał spotkać się z kilkoma osobami w trakcie, bądź po sztuce i jeśli już będę u Państwa to chętnie bym u państwa został. Czy jest to możliwe?

Dodaj komentarz