• 2014-03-14

Marion Cotillard jako polska Imigrantka

25 kwietnia do polskich kin w dystrybucji Best Film wejdzie Imigrantka – nominowana do Złotej Palmy MFF w Cannes opowieść o trójkącie miłosnym między Polką i dwoma Amerykanami.

„Imigrantka”, reż. James Gray (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

„Imigrantka”, reż. James Gray (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Imigrantka to hołd dla klasycznego romansu, w którym malownicze zdjęcia i dopracowana w najmniejszym szczególe scenografia przeniosą nas w świat Ameryki czasów prohibicji. W roli głównej obok Joaquina Phoenixa i Jeremy’ego Rennera występuje Marion Cotillard, która wciela się w postać młodej Polki, poszukującej lepszego życia za Oceanem. Na ekranie, u boku Cotillard, pojawi się również polska aktorka, Dagmara Domińczyk.

Jest rok 1921. Dwie młode Polki, siostry – Ewa i Magda – wyruszają do Ameryki w poszukiwaniu lepszego życia. Zanim jednak spełni się ich amerykański sen muszą przejść selekcję na Ellis Island. Chora na gruźlicę Magda zostaje zatrzymana i poddana kwarantannie, a zdana tylko na siebie Ewa rozpoczyna zdobywanie Ameryki na własną rękę. Niestety szybko przekonuje się, że młoda Polka bez znajomości i referencji na Manhattanie nie może liczyć na zbyt wiele. Trafia na ulicę, gdzie jej przewodnikiem i opiekunem zostaje Bruno (Joaquin Phoenix), który wciąga ją w nowojorski półświatek brudnych interesów i prostytucji. Ewa przypadkowo poznaje również kuzyna Brunona – Orlando (Jeremy Renner), który swoimi obietnicami na nowo rozbudzi w dziewczynie marzenia i nadzieje.

Imigrantka
Reżyseria: James Gray
Obsada: Marion Cotillard, Joaquin Phoenix, Jeremy Renner
Dystrybucja: Best Film
W kinach od 25 kwietnia 2014 r.

Dodaj komentarz