• 2014-03-14

Gdynia opowiada po raz pierwszy – po raz drugi

Zainteresowanie pierwszym spotkaniem w ramach cyklu Gdynia opowiada przerosło oczekiwania organizatorów. Tych, którym nie udało się zobaczyć Nawiedzonego domuPergaminowych dzieci Teatr Gdynia Główna zaprasza na dodatkowy pokaz 17 marca.

„Gdynia opowiada", fot. Maciej Czerniak (źródło: mat. prasowe)

„Gdynia opowiada", fot. Maciej Czerniak (źródło: mat. prasowe)

Gdynia opowiada to autorski projekt prof. Marka Adamca, kulturoznawcy, pracownika naukowego UG, który od dłuższego czasu kolekcjonuje opowieści mieszkańców Gdyni o mieście. Historii czasem zabawnych, czasem smutnych, fantastycznych i tragicznych, lecz zawsze prawdziwych – jak podkreśla profesor Adamiec. Aktorzy Teatru Gdynia Główna zaprezentują część z nich w  formie performatywnych czytań.

Gdynia opowiada jest nie tylko formą prezentacji historii, ale również pretekstem dla odbiorców do podzielenia się własnymi opowieściami. Organizatorzy zapraszają również do przyniesienia swoich opowiadań – będzie okazja, żeby powspominać w dworcowych podziemiach.

Marek Adamiec – wykładowca i kierownik Katedry Kulturoznawstwa UG. Autor m.in.: Dzieło literackie w Sieci. Pomysły, hipotezy i interpretacje z pogranicza wiedzy o literaturze, kulturze masowej i współczesnej technologii i Groza, groza. Antropologiczne poszukiwania jądra ciemności. Zajmuje się szeroko rozumianą problematyką mediów elektronicznych, w tym możliwościami upowszechniania publikacji elektronicznych w postaci papieru elektronicznego. Interesuje się problematyką przemian form narracji w kontekście współczesnych mediów, w tym gier komputerowych. Rozpoczął prace naukowo-badawcze w ramach Pracowni Badań Legend Miejskich Gdyni.

Nawiedzony dom
adaptacja sceniczna: Wojciech Jaworski

Pergaminowe dzieci
adaptacja sceniczna: Ida Bocian
wykonanie: aktorzy Teatru Gdynia Główna

Gdynia Opowiada
17 marca 2014 r., godz. 19.00
Plac Konstytucji 1
Dworzec PKP Gdynia Główna (peron -1)
Teatr Gdynia Główna

Dodaj komentarz