Kolejne spotkanie Ambasadorów Poezji w Legnicy

Biuro Literackie zaprasza na wieczór autorski Andrieja Rodionowa, Dmitrija Wodennikowa i Filipa Zawady. To kolejne spotkanie w ramach projektu Ambasadorzy Poezji 1. Polsko-Rosyjskie Spotkania Poetów, które odbędzie się 19 marca w Legnickiej Bibliotece Publicznej.

Ambasadorzy poezji – plakat (źródło: materiały prasowe)

Ambasadorzy poezji – plakat (źródło: materiały prasowe)

Znany z pełnych ekspresji wystąpień Andriej Rodionow to bez wątpienia jedna z najbardziej znaczących postaci współczesnej rosyjskiej poezji, sztuki, muzyki i teatru. Swoją karierę rozpoczął od uczestnictwa w konkursach slamu poetyckiego, do którego rozwoju przyczynił się bardzo również jako organizator festiwalu poetyckiego SłowoNowa. Zajmuje się także poezją wideo.

Drugi z uczestników wydarzenia – Dmitrij Wodennikow – współpracował z kilkoma zespołami muzycznymi, dążąc do syntezy poezji i muzyki. W Legnicy po raz pierwszy usłyszeć będzie można wiersze obu autorów w przekładzie na język polski. Towarzyszyć im będzie muzyka i teksty Filipa Zawady, autora wydanej niedawno książki Trzy ścieżki nad jedną rzeką sumują się.

Za sprawą projektu przekładu wierszy na język rosyjski doczekali się Jerzy Jarniewicz oraz Joanna Mueller i to właśnie oni będą gośćmi kolejnego spotkania w Moskwie. Czytanie Wojciecha Bonowicza i Bohdana Zadury przyciągnęło do Biblioteki im. Turgieniewa ponad stu pasjonatów literatury polskiej, co pozwala wierzyć, że i tym razem zainteresowanie autorami z Polski będzie podobne.

Spotkanie polskich Ambasadorów Poezji odbyło się 12 marca. W wydarzeniach zaplanowanych na czerwiec i październik przed legnicką publicznością zaprezentują się Julia Idlis oraz Lew Rubinstein. Z kolei w Moskwie swoje wiersze czytać będą: Marcin Sendecki, Andrzej Sosnowski, Jacek Dehnel i Ryszard Krynicki.

Ambasadorzy Poezji 1. Polsko-Rosyjskie Spotkania Poetów
19 marca 2014 roku, godz. 18.00
Biblioteka Publiczna w Legnicy

Dodaj komentarz