• 2014-03-13

Unsound Festival New York 2014

Fundacja Tone i Instytut Kultury Polskiej w Nowym Jorku ogłosiła program nadchodzącej amerykańskiej edycji Unsound Festivalu. Festiwal rozpocznie się już 2 kwietnia w Nowym Jorku.

Unsound Festival 2014, logo (źródło: mat. prasowe)

Unsound Festival 2014, logo (źródło: mat. prasowe)

Unsound Festival New York zawłaszcza sprytnie wybrany, amorficzny obszar: strefę w wirtualnej Europie (wraz z Europą Wschodnią i Skandynawią), gdzie elektronika, artystyczne eksperymenty multimedialne, precyzja muzyki kameralnej, punkowa impulsywność i taneczne beaty objawiają się wśród chmur noise’u… estetyka festiwalu: ultranowoczesna, pełna aluzji, niemożliwa do zaszufladkowania – Jon Pareles, New York Times o pierwszej edycji Unsound Festival New York, 5 lutego 2010.

Brawurowy i śmiały Unsound Festival New York jest amerykańską edycją festiwalu muzyki niezależnej Unsound, który odbywa się co roku w Krakowie (już po raz dwunasty). W roku 2013 Unsound po raz pierwszy pojawił się w Adelaide w Australii (w ramach Adelaide Festival) i w Londynie. Czwarta nowojorska edycja odbędzie się w różnych lokalizacjach na Manhattanie i Brooklynie.

Unsound Festival New York kieruje się tymi samymi zasadami, co edycja krakowska – łączy rozmaite brzmienia, które zazwyczaj trudno usłyszeć obok siebie podczas jednego wydarzenia. Od współczesnej muzyki klasycznej po niezależną muzykę klubową, od eksperymentu po czysty odbiór zmysłowy – doświadczenie, jakim jest Unsound Festival New York, stawia dźwiękowe wyzwania i poszerza horyzonty.

Artyści, którzy wystąpią w tym roku, to: Oren Ambarchi (Australia), Wilhelm Bras (Polska), Suzanne Ciani (USA), copeland (Estonia), Demdike Stare (UK), DeepChord (USA), Michael England (UK), Evol (Hiszpania), Huerco S (USA), Ital & Halal (USA), Kapital (Polska), Piotr Kurek (Polska), Le Petit Garçon (Norwegia), Leisure Muffin (USA), Paal Nilssen-Love (Norwegia), Ben Manely (USA), Sean Meehan (USA), Miles (Wielka Brytania), Neotantrik (Wielka Brytania), Phill Niblock (USA), Piętnastka (Polska), Porter Ricks (Niemcy), James Rushford (Australia), muzycy z orkiestry Sinfonietta Cracovia (Polska), HakonStene (Norwegia), Stara Rzeka (Polska), Joe Talia (Australia), Vladislav Delay (Finlandia), Ben Vida (USA), Andy Votel (Wielka Brytania) i Hubert Zemler (Polska).

Unsound Festival New York 2014
od 2 do 6 kwietnia 2014

Dodaj komentarz