Grzegorz Klimek malarsko w DNA

Od 21 marca we wrocławskiej galerii sztuki współczesnej DNA będzie można oglądać wystawę prac Grzegorza Klimka.

Grzegorz Klimek, „Taniec” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Grzegorz Klimek, „Taniec” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Grzegorz Klimek – absolwent wrocławskiej ASP – ma na swoim koncie kilkanaście wystaw krajowych oraz zagranicznych. Poza tym, prace Grzegorza Klimka są wystawiane na licznych aukcjach młodej sztuki, gdzie zawsze przyciągają uwagę publiczności i wzbudzają zainteresowanie wielu kolekcjonerów.

Twórczość artysty ma w sobie coś tajemniczego i mistycznego. Grzegorz Klimek uważnie przygląda się współczesnej rzeczywistości, próbując odnaleźć podstawowe struktury tych rzeczy, które nas otaczają. Te złożone struktury artysta stara się w pewny sposób uporządkować, aczkolwiek pozostają one otwarte na różnego rodzaju interpretacje.

Do malowania swych obrazów Klimek wykorzystuje wiele bardzo zróżnicowanych mediów, które w trakcie mieszania, rozdrapywania i odmalowywania na nowo dają oryginalne efekty strukturalne. Namalowane obrazy niejednokrotnie składają się z kilku warstw zamkniętych w spójnej kompozycji. Ciekawostką jest także fakt, że artysta sam robi farby, którymi maluje, co niewątpliwie dodaje uroku jego pracom.

Grzegorz Klimek
Wernisaż: 20 marca 2014 roku, godz. 19.00
Wystawa potrwa do 20 kwietnia 2014 roku
Galeria DNA we Wrocławiu

Dodaj komentarz