• 2014-03-12

Szelmostwa lisa Witalisa

15 marca na Scenie Familijnej Teatru Druga Strefa w Warszawie zaprezentowany zostanie spektakl Szelmostwa lisa Witalisa Jana Brzechwy. Bajka jest przygotowana pod możliwości percepcyjne odbiorców i łączy zabawę z nauką.

Lis Witalis, maska (źródło: mat. prasowe)

Lis Witalis, maska (źródło: mat. prasowe)

Spektakl interaktywny zainscenizowany specjalnie dla dzieci w przedziale wiekowym od 4 do 8 lat. Burzliwa opowieść o głównym bohaterze Lisie Witalisie i pozostałych mieszkańcach lasu z okolic Łomży wprowadza małego widza w świat zwierząt, pełen różnych charakterów i postaw życiowych. Urokliwy i rozśpiewany lecz chytry Lis Witalis, miłe choć naiwne niedźwiadki, kuny, perliczki, wilk i mysz z całą plejadą przedstawicieli domowych i leśnych zwierzaków stają się kanwą do pokazania dzieciom – jak to w bajkach bywa – co jest dobre a co złe, co jest mądre a co głupie, jakie postawy są godne naśladowania, a które należy potępić. Wartka akcja, piękny rym, łatwo wpadające w ucho piosenki i kolorowe postacie grane w konwencjach teatru lalkowego gwarantują świetną zabawę.

Szelmostwa lisa Witalisa
Jan Brzechwa

Adaptacja, reżyseria i scenografia: Dorota Bagiński
Muzyka : Marek Żurawski
Obsada: Patryk Filip Gnybek (adept) – Zwierzęta; Patryk Strojewski (adept) – Lis Witalis, Zwierzęta; Piotr Szpak – Narrator, Zwierzęta

15 marca 2014 r., godz. 17.00
ul. Magazynowa 14 A, Teatr Druga Strefa
Warszawa

Dodaj komentarz